<span lang="en">Ludovika Prize</span> dla profesora Stanisława Sroki

Ludovika Prize dla profesora Stanisława Sroki

13.11.2023
6 listopada na budapeszteńskim Narodowym Uniwersytecie Służby Publicznej po raz pierwszy odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Ludoviki. Uhonorowano nią profesora Stanisława Srokę, dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Nagroda Ludoviki jest wyrazem uznania dla osób, których wybitne osiągnięcia na polu naukowym, publicznym i zawodowym, wiedza i droga życiowa są godne naśladowania.
więcej o Ludovika Prize dla profesora Stanisława Sroki
Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE
nagrody i wyróżnienia

Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE

09.11.2023
Dr Ewelina Kumor-Jezierska, dr Justyna Czerniak-Swędzioł, dr Ewa Krzaklewska, dr Paulina Sekuła i dr Marta Warat zostały laureatkami nagrody zespołowej w kategorii Innowatorzy Prawa Pracy i Zabezpieczenia Społecznego, którą otrzymały za realizację badań w ramach projektu "Praca niewidzialna a wykonywanie obowiązków zawodowych w szkolnictwie wyższym".
więcej o Badaczki z UJ nagrodzone przez sieć naukową COOPERANTE
Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego
nagrody i wyróżnienia

Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego

02.11.2023
Ustanowiona w 2005 roku nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia w dziedzinie informatyki. Jednym z trzech laureatów 19. edycji nagrody został dr Adam Polak z Instytutu Informatyki Analitycznej Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, który dwa lata wcześniej w tym konkursie zdobył wyróżnienie.
więcej o Dr Adam Polak laureatem nagrody im. Witolda Lipskiego
W <span lang="la">Collegium Novum</span> wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman

W Collegium Novum wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman

27.10.2023
Dr Emil Sowiński z Uniwersytetu Łódzkiego (UŁ) odebrał w czwartek 26 października Nagrodę im. prof. Alicji Helman za najlepszą pracę doktorską z zakresu filmoznawstwa obronioną w 2022 roku. Celem zwycięskiej rozprawy była charakterystyka działalności Studia Filmowego im. Karola Irzykowskiego w latach 1981-2005. O wyborze laureata decydowała kapituła, której przewodniczy rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o W Collegium Novum wręczono Nagrodę im. prof. Alicji Helman
Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka

Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka

23.10.2023
Dr Kamil Mamak z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, który pracuje również na Uniwersytecie Helsińskim, został jednym z pięciu laureatów Nagród Naukowych "Polityki". Pozostali uhonorowani reprezentują Instytut Psychologii PAN, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Warszawski oraz Centrum Technologii Kosmicznych Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa. Nagrody przyznano po raz 23.
więcej o Nagroda Naukowa "Polityki" dla dr. Kamila Mamaka