Medale za zasługi w sporcie i innych dziedzinach

Medale za zasługi w sporcie i innych dziedzinach

14.06.2023
14 czerwca 2023 r. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość wręczenia medali "Kalos Kagathos". Przyznawanym pod patronatem rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego medalem honorowani są polscy sportowcy, którzy w uprawianych dyscyplinach osiągnęli co najmniej poziom mistrzostwa na skalę krajową, a później zdobyli wybitną pozycję i uznanie w działalności pozasportowej.
więcej o Medale za zasługi w sporcie i innych dziedzinach
Profesor Jan Ostrowski otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2022
nagrody rada uczelni

Profesor Jan Ostrowski otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2022

31.05.2023
Wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki UJ i dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu prof. Jan Ostrowski oraz wybitny ekspert w zakresie bezpieczeństwa i obronności gen. Mieczysław Bieniek zostali Małopolaninami Roku 2022. Uroczystość wręczenia tytułów, które przyznaje Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski, odbyła 31 maja w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Jan Ostrowski otrzymał tytuł Małopolanina Roku 2022
Mądre Książki Roku nagrodzone. Poznaliśmy wszystkich zwycięzców

Mądre Książki Roku nagrodzone. Poznaliśmy wszystkich zwycięzców

25.05.2023
"Pozaziemskie oceany. Poszukiwanie życia w głębinach kosmosu" Kevina Petera Handa oraz "Złoty pociąg i inne największe zagadki historii sztuki w Polsce" Łucji Malec-Kornajew zostały wybrane Mądrymi Książkami Roku 2022. Zwycięzców 8. edycji prestiżowego konkursu - organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński oraz portal Mądre Książki - ogłoszono 25 maja podczas trwającego właśnie Copernicus Festival.
więcej o Mądre Książki Roku nagrodzone. Poznaliśmy wszystkich zwycięzców
Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha

Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha

23.05.2023
W siedzibie Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego przy ul. Radziwiłłowskiej 4 odbyło się uroczyste wręczenie Nagrody im. prof. Marka Sycha. Do grona laureatów dołączył dr Adrian Chrobak z Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, który otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską.
więcej o Wręczono Nagrodę imienia profesora Marka Sycha
Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"
nagrody

Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"

10.05.2023
W Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie (NIKiDW) odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Korzenie i skrzydła" na najlepszą pracę magisterską na temat kultury i dziedzictwa obszarów wiejskich w Polsce. W gronie laureatów znalazły się trzy absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, które ukończyły studia na wydziałach Historycznym, Polonistyki oraz Zarządzania i Komunikacji Społecznej.
więcej o Absolwentki UJ nagrodzone w 2. edycji konkursu "Korzenie i skrzydła"