Nominacje i promocje

Prof. Zbigniew Błocki członkiem Rady Zarządzającej Science Europe

Prof. Zbigniew Błocki członkiem Rady Zarządzającej Science Europe

25.11.2015
Dyrektor Narodowego Centrum Nauki (NCN), wieloletni pracownik naukowy Wydziału Matematyki i Informatyki UJ będzie członkiem Rady Zarządzającej Science Europe (SE), międzynarodowej organizacji zrzeszającej ponad 50 europejskich instytucji naukowych prowadzących lub fundujących działalność badawczą. Prof. Zbigniew Błocki został wybrany na dwuletnią kadencję. Rada, w której będzie zasiadał, wyznacza i monitoruje kierunek działań SE.
więcej o Prof. Zbigniew Błocki członkiem Rady Zarządzającej Science Europe
Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki

Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki

24.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Matematyki i Informatyki. Uroczystość miała miejsce 19 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Szesnaścioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Matematyki i Informatyki
Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

24.11.2015
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył uroczystym promocjom doktorskim Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej. Uroczystość miała miejsce 19 listopada 2015 roku w auli Collegium Novum UJ. Ośmioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
więcej o Promocje doktorskie Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej

20.11.2015
Nowy minister jest adiunktem w Katedrze Filozofii Polityki Instytutu Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych UJ. W resorcie nauki zajmie się innowacjami oraz współpracą nauki z biznesem.
więcej o Dr Piotr Dardziński podsekretarzem stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu

Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu

19.11.2015
18 listopada Sejm wybrał nowy skład Trybunału Stanu. Oprócz dwóch wiceprzewodniczących, spoza grona posłów i senatorów powołano 16 członków. Stanowiska te obsadzono według parytetu partii.
więcej o Prof. Bogdan Szlachta wybrany przez Sejm sędzią Trybunału Stanu