Zwycięstwo studentów WPiA UJ w międzynarodowym turnieju mediacyjnym

Drużyna studentów Wydziału Prawa i Administracji UJ w składzie: Marta Nawrocka oraz Antoni Otałęga, przygotowana przez utytułowanych trenerów: Agnieszkę Górę i Jacka Czaję, po raz kolejny zwyciężyła w międzynarodowym turnieju mediacyjnym w kategorii negocjatorów

Po zeszłorocznym zwycięstwie w konkursie XIX INADR International Law School Mediation Competition w Chicago, w tym roku studenci WPiA UJ zdobyli pierwsze miejsce na Lex Infinitum International Dispute Resolution Competition 2021. Nasi studenci pokonali 36 drużyn z całego świata, w tym m.in. z Indii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Rosji.

Sukces ten, poprzedzony miesiącami intensywnych przygotowań, umacnia pozycję Uniwersytetu Jagiellońskiego w światowej czołówce z zakresu mediacji.

Warto przypomnieć, że na Wydziale Prawa i Administracji UJ działa Centrum Alternatywnego Rozwiązywania Sporów, które prowadzi nie tylko badania w zakresie pozasądowych sposobów rozwiązywania sporów, lecz również studia podyplomowe.

Międzynarodowy konkurs Lex Infinitum, którego organizatorem jest V. M. Salgaocar College of Law z Goa w Indiach, dostarcza studentom prawa z całego świata okazji do zaprezentowania swoich umiejętności mediacyjnych i negocjacyjnych.

Lex Infinitum ma na celu promowanie metod alternatywnego rozwiązywania sporów zarówno w Indiach, jak i i poza ich granicami. Ich szersze zastosowanie nie będzie możliwe bez skutecznej popularyzacji technik ADR (ang. alternative dispute resolution) wśród młodych prawników i studentów prawa.

Konkurs stanowi platformę do wzajemnej wymiany doświadczeń i innowacji dla studenów prawa i specjalistów w obszarze ADR z całego świata. Sędziami w konkursie są akredytowani mediatorzy i wysoce wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie ADR, co umożliwia studentom, będącym jego uczestnikami, skorzystanie z ich eksperckiej wiedzy i doświadczenia.

W serii Monografie FNP ukazały się książki dwojga badaczy związanych z UJ

W Szpitalu Uniwersyteckim rozpoczęły się testy nowatorskiego tomografu