Badacze z Uniwersytetu Jagiellońskiego laureatami konkursu NCN

Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki konkursu Preludium Bis skierowanego do instytucji prowadzących szkoły doktorskie. W jego 3. edycji granty przyznano siedmiorgu naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Otrzymane środki w wysokości ponad 3,7 mln złotych mogą oni przeznaczyć m.in. na badania, stypendia doktoranckie i wynagrodzenie dla promotora.

Celem konkursu Preludium Bis jest wsparcie kształcenia doktorantów oraz finansowanie projektów badawczych realizowanych przez nich w ramach przygotowywanych rozpraw doktorskich. Wspiera on także międzynarodową mobilność doktorantów, którzy zobowiązani są do odbycia zagranicznego stażu badawczego, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Zespół badawczy w konkursie składa się wyłącznie z 2 osób - promotora, który jest kierownikiem projektu i doktoranta.

Laureatami 3. edycji konkursu Preludium Bis zostali:

Listy rankingowe konkursu Preludium Bis 3 są dostępne na stronie Narodowego Centrum Nauki.

Sukces drużyny UJ w międzynarodowym konkursie matematycznym
Młodzi naukowcy z UJ otrzymali granty na badania i zagraniczne staże
Uczona z UJ CM opracuje system pomocy osobom po amputacji
Małgorzata Zając w finale 18. edycji konkursu <span lang="en">Julles Allemand Trophy</span>