Srebrny medal międzynarodowego konkursu winiarskiego dla uniwersyteckiego wina

Usytuowane w południowej części Moraw miasto Valtice gościło 13 kwietnia uczestników XIII Międzynarodowego Konkursu Winiarskiego Cuvée.

Wśród wystawców znaleźli się winiarze m. in. z takich krajów, jak Francja, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Czechy, Słowacja, a także Chile i Nowa Zelandia.

Odbywający się według międzynarodowych standardów Konkurs Cuvée, od lat cieszy się sporym zainteresowaniem i uznaniem w Europie Środkowej.

Jury konkursu oceniało wina według 100-punktowej skali Międzynarodowej Unii Enologów (International Union of Oenologists – OIV), zgodnie z którą złoty medal przyznaje się winom, jeżeli uzyskały co najmniej 86,00 punktów; srebrny zaś – jeśli uzyskały nie mniej niż 83,00 punkty.

W kategorii win czerwonych wytrawnych, srebrny medal stał się udziałem uniwersyteckiego wina Cuvée – Maréchal Foch, Léon Millot z rocznika 2014. Komisja konkursowa przyznała winu notę 83,33 punktu.

Podczas XIII Międzynarodowego Konkursu Winiarskiego Cuvée medalami nagrodzono łącznie pięć polskich win.

Z pełną listą wyników konkursu można się zapoznać pod tym adresem.

tekst: Rafał Kiszka

Data opublikowania: 30.04.2015