Olga Ziopaja w gronie najlepszych studentów w Polsce

Olga Ziopaja, studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, zajęła 3. miejsce w siódmej edycji konkursu Studencki Nobel, organizowanego przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Zwyciężył Maciej Mańko z Uniwersytetu Gdańskiego. Drugi był Mateusz Sobolewski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Finałowa gala odbyła się na Politechnice Warszawskiej.

Olga Ziopaja jest autorką licznych publikacji naukowych, projektów, prelegentką wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencji. Prowadzi badania naukowe, współpracuje z organizacjami naukowymi oraz stowarzyszeniami, jest również wieloletnią działaczką Samorządu Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była wielokrotnie nagradzana za swoją działalność. Otrzymała m.in. stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Studentka wiedzy o teatrze oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe oraz artystyczne rangi światowej i ogólnopolskiej. Naukowo zajmuje się przede wszystkim badaniem różnych aspektów tańca, jest również utytułowaną tancerką, dyplomowanym instruktorem tańca, pedagogiem oraz kwalifikowanym sędzią turniejów.

Konkurs na najlepszego studenta w Polsce organizowany jest od 2009 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Brać w nim mogą zarówno studenci uczelni publicznych, jak i niepublicznych. Kandydaci nie powinni ukończyć 28. roku życia, a średnia ich ocen powinna wynosić co najmniej 4,0. W tym roku o Studenckiego Nobla ubiegało się kilkuset uczestników. Kryteriami wyboru laureatów są m.in. oceny na studiach, aktywność naukowa i społeczna, udział w konferencjach, sympozjach, publikacje naukowe, referaty, a także znajomość języków obcych oraz odbyte praktyki, staże i praca.

Dr Renata Mężyk-Kopeć z WBBB UJ laureatką konkursu NCN Weave-UNISONO

Sukcesy studentów SKN Terapii Celowanej i Układów Supramolekularnych UJ CM

Naukowcy sprawdzą, jak studenci łączą edukację ze sprawowaniem opieki nad osobami starszymi

Student UJ CM współautorem projektu nagrodzonego w konkursie "<span lang='en'>Direction: Space</span>"