Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie

Badacze z UJ CM opracowują lek przeciwko ostrej niewydolności oddechowej

27.04.2020
Kierowany przez prof. Marcina Majkę oraz prof. Wojciecha Szczeklika projekt badaczy z UJ Collegium Medicum, uzyskał pozytywną rekomendację Agencji Badań Medycznych, w ramach szybkiej ścieżki wsparcia dla opracowania szczepionki, terapii i rozwoju technik testów diagnostycznych w walce z koronawirusem. Przeprowadzone zostaną niekomercyjne badania kliniczne I i II fazy u pacjentów z zespołem ostrej niewydolności oddechowej (ARDS) w powikłaniu choroby COVID-19.
więcej o Badacze z UJ CM opracowują lek przeciwko ostrej niewydolności oddechowej
osiągnięcie

Naukowcy przeanalizują, dlaczego jesteśmy odporni na fake newsy

23.04.2020
Zespół naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum wraz z Instytutem Farmakologii PAN, Politechniką Poznańską i Uniwersytetem w Oslo będzie prowadził badania nad mechanizmami i procesami podnoszącymi odporność na fałszywe informacje w cyberprzestrzeni. To jeden z trzech nagrodzonych projektów w rozstrzygniętym właśnie konkursie IdeaLab organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki (NCN).
więcej o Naukowcy przeanalizują, dlaczego jesteśmy odporni na fake newsy
osiągnięcie

Projekt naukowca z UJ CM otrzyma wsparcie w ramach projektu POLNOR

17.04.2020
W wyniku rozstrzygnięcia konkursu POLNOR 2019 w ramach programu "Badania stosowane" Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021, którego operatorem jest Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, dofinansowanie uzyskał projekt opracowany przez dr. hab. Mariusza Korkosza, prof. UJ, kierownika Zakładu Reumatologii i Balneologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.
więcej o Projekt naukowca z UJ CM otrzyma wsparcie w ramach projektu POLNOR
osiągnięcie

40 mln zł na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w UJ CM

25.03.2020
Agencja Badań Medycznych ogłosiła listę rankingową prezentującą wyniki pierwszego konkursu na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych. Wśród projektów wybranych do finansowania znajdują się trzy przedsięwzięcia realizowane przez badaczy Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum.
więcej o 40 mln zł na wsparcie niekomercyjnych badań klinicznych prowadzonych w UJ CM
osiągnięcie mobilna

Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym

20.03.2020
Jagiellonian University Mediation Team - w składzie Marta Nawrocka, Elżbieta Schulz, Antoni Otałęga, Michał Żyłka - wygrał tegoroczną edycję najstarszego międzynarodowego konkursu mediacyjnego na świecie - INADR International Law School Mediation Tournament w Chicago. Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) pokonali 58 zespołów z całego świata.
więcej o Zespół UJ zwyciężył w międzynarodowym konkursie mediacyjnym

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj