Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Osiągnięcia

osiągnięcie

Ponad 51 mln zł dla naukowców UJ na projekty badawcze od NCN

20.11.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło wyniki konkursów Opus 17 na projekty badawcze, skierowanego do wszystkich badaczy oraz Preludium 17 na projekty realizowane przez badaczy, którzy jeszcze nie posiadają stopnia naukowego doktora. Na listach rankingowych znalazło się 66 grantów o wartości 51 019 486 zł zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Ponad 51 mln zł dla naukowców UJ na projekty badawcze od NCN
osiągnięcie

Badacze z UJ laureatami 1. Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej

19.11.2019
Marcin Szwed z Instytutu Psychologii UJ i Laurent Cohen z Instytutu Badań nad Mózgiem i Rdzeniem Kręgowym zostali docenieni za nowatorskie badania dotyczące procesów zachodzących w mózgu podczas czytania. Z kolei Jakuba Zakrzewskiego z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ oraz Dominique'a Delande'a z Narodowego Centrum Badań Naukowych nagrodzono za osiągnięcia dotyczące fizyki układów kwantowo-mechanicznych.
więcej o Badacze z UJ laureatami 1. Polsko-Francuskiej Nagrody Naukowej
osiągnięcie mobilna

Wybitnie uzdolnieni naukowcy z UJ ze stypendiami ministra nauki

15.11.2019
23 wybitnych młodych naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, w tym 7 doktorantów, otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego. To największa liczba laureatów spośród wszystkich uczelni. Każdy z nich będzie otrzymywał grant w wysokości 5 390 zł miesięcznie przez okres do 3 lat.
więcej o Wybitnie uzdolnieni naukowcy z UJ ze stypendiami ministra nauki
osiągnięcie

Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3

07.11.2019
Do 16 wzrosła liczba pracowników naukowych z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymali dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty w programie Miniatura 3. Jego celem jest wsparcie naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego Narodowego Centrum Nauki (NCN).
więcej o Kolejni młodzi badacze UJ zwycięzcami w konkursie Miniatura 3
osiągnięcie

Uniwersytet Jagielloński jedną z pierwszych uczelni badawczych w Polsce

30.10.2019
30 października Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę 10 uczelni badawczych, wyłonionych w konkursie „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. W tej prestiżowej grupie uczelni, której powstanie przewidziano w ustawie Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (tzw. Konstytucja dla Nauki lub Ustawa 2.0) znalazł się Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Uniwersytet Jagielloński jedną z pierwszych uczelni badawczych w Polsce

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj