Naukowcy z UJ CM zwycięzcami konkursu "Dziennika Gazety Prawnej"

18.06.2015
Nowatorska metoda wykrywania bakterii i grzybów we krwi, opracowana przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, zdobyła główną nagrodę w drugiej edycji konkursu "Eureka! DGP - odkrywamy polskie wynalazki". W zwycięskim zespole znaleźli się dr Tomasz Gosiewski, dr hab. Monika Brzychczy-Włoch, dr Agata Pietrzyk i prof. Małgorzata Bulanda. Innowacyjny produkt doceniony został także w głosowaniu internautów.
więcej o Naukowcy z UJ CM zwycięzcami konkursu "Dziennika Gazety Prawnej"
Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki

16.06.2015
„To, co robimy dziś, jutro będzie można robić lepiej" – myśl Henry'ego Forda idealnie wpasowuje się w obserwowany od kilku lat boom na rynku badań genomicznych.
więcej o Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki
Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego

15.06.2015
Prof. Janusz Skalski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii Wydziału Lekarskiego UJ CM, został nagrodzony przez marszałka Marka Sowę Srebrnym Medalem Honorowym za Zasługi dla Województwa Małopolskiego. Profesor został doceniony za wkład w rozwój medycyny oraz pełną poświęcenia pracę na rzecz ratowania zdrowia najmłodszych pacjentów. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w 10 czerwca na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
więcej o Władze województwa doceniły działalność prof. Janusza Skalskiego
Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele

09.06.2015
Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Warszawski zajęły ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych "Perspektywy 2015", w którym oceniono 187 polskich uczelni. Trzecie miejsce przypadło Uniwersytetowi im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tegoroczna edycja rankingu objęła 87 uczelni akademickich, 70 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 30 państwowych wyższych szkół zawodowych.
więcej o Historyczny remis w Rankingu Szkół Wyższych. UJ i UW na czele
Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej

08.06.2015
Dominika Sokołowska, studentka IV roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ), wygrała III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy z Postępowania Karnego, który odbył się na początku czerwca na Uniwersytecie w Białystoku. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na wysokim 4. miejscu uplasował się Adam Gąsiorowski, drugi ze studentów WPiA UJ.
więcej o Studentka prawa zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie z procedury karnej