Osiągnięcia

15.05.2015
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursów OPUS 8, PRELUDIUM 8 i SONATA 8. Badacze pracujący w polskich jednostkach naukowych otrzymają ponad 366 mln zł na realizację badań podstawowych.
więcej o Uniwersyteccy naukowcy otrzymają ponad 32 mln zł na realizację badań podstawowych
Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University

13.05.2015
Jedynie siedem polskich uczelni znalazło się w tegorocznej edycji rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. Spośród polskich uczelni najlepiej w zestawieniu wypadły Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński, które znalazły się na liście najlepszych uczelni w dziesięciu dyscyplinach naukowych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w rankingu QS World University

Srebrny medal międzynarodowego konkursu winiarskiego dla uniwersyteckiego wina

30.04.2015
Laur zdobyło wino Cuvée – Maréchal Foch, Léon Millot z rocznika 2014