Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017
osiągnięcia

Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017

09.11.2017
"Diagnostyka i leczenie dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych w ujęciu holistycznym" autorstwa Barbary Czerwińskiej-Niezabitowskiej i Małgorzaty Kulesy-Mrowieckiej z afiliacją Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, Wydziału Nauk o Zdrowiu, Instytutu Fizjoterapii uzyskała I miejsce w kategorii Wydawnictwo roku 2017 na XXIII Targach Stomatologicznych Expodent 2017.
więcej o Książka z afiliacją UJ nagrodzona na targach Expodent 2017
Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki

Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki

02.11.2017
Anna Grochowska została laureatką Krakowskiej Książki Miesiąca Listopada. Jury uhonorowało doktorantkę Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego za monografię "Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą" poświęconą słynnemu Domowi Literatów. Nagroda, którą w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, jest przyznawana autorom krakowskim lub książkom o Krakowie.
więcej o Krakowska Książka Miesiąca dla doktorantki Wydziału Polonistyki
Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego

02.11.2017
W październiku Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało następne listy rankingowe konkursu Miniatura 1. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Dofinansowanie na pojedyncze działania naukowe, służące realizacji badań podstawowych, czyli tzw. małe granty, przyznano kilkunastu pracownikom naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Kolejne małe granty od NCN dla naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź
osiągnięcia

Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź

31.10.2017
Zwiększenie świadomości społecznej i zaangażowanie mieszkańców miasta w działania w zakresie zmian klimatu i zachęcenie do rozwiązań ograniczających emisję gazów cieplarnianych - z takimi zagadnieniami musieli zmierzyć się uczestnicy drugiej edycji Climathonu, który odbył się 27 października w Krakowie.
więcej o Jak żyć bardziej energooszczędnie w mieście? Studenci z UJ znają odpowiedź
Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym

31.10.2017
Vlad Hlembotskyi, Franciszek Stokowacki oraz Michał Zieliński, studenci kierunku Informatyka Analityczna na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zajęli drugie miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Opiekunami naukowymi grupy byli prof. Paweł Idziak, mgr Grzegorz Guśpiel i Krzysztof Maziarz.
więcej o Studenci z UJ wicemistrzami Polski w Programowaniu Zespołowym