Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal

23.10.2017
Anna Konturek-Cieśla otrzymała stypendium L’Oréal-UNESCO dla kobiet w nauce. Studentkę biotechnologii molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ) uhonorowano za badania nad zrozumieniem mechanizmów odpowiedzialnych za utrzymanie stabilności genetycznej zarówno w prawidłowych komórkach hematopoetycznych, jak i w czasie rozwoju ostrych białaczek szpikowych (AML) u dzieci.
więcej o Studentka WBBiB UJ wyróżniona przez L’Oréal
Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+

17.10.2017
Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych (KEJN) ocenił działalność naukową i badawczo-rozwojową 1000 jednostek naukowych działających w 8 obszarach. 16 wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków uzyskało najwyższe kategorie A+ i A. To pierwsza taka kompleksowa ocena od 2013 roku.
więcej o Wyniki parametryzacji: wszystkie jednostki UJ z kategorią A i A+
Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]

Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]

10.10.2017
Dr hab. Adam Rycerz z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tegoroczną Nagrodę Narodowego Centrum Nauki (NCN). Kapituła konkursowa nagrodziła go za analizę teoretyczną kwantowego transportu ładunku w nanoukładach grafenowych. Uroczysta gala wręczenia statuetek, którą poprowadziła Grażyna Torbicka, odbyła się we wtorek w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
więcej o Nagroda Narodowego Centrum Nauki dla dr. hab. Adama Rycerza [ZDJĘCIA]
Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
osiągnięcie

Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"

09.10.2017
Dominika Zając, studentka informatyki na Wydziale Matematyki i Informatyki UJ, została laureatką konkursu "Nowe technologie dla dziewczyn" - pionierskiego programu stypendialnego dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą informatyczną. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy już po raz 3. zaoferowała maturzystkom i studentkom kierunków technicznych unikatowy program wspomagania ich rozwoju.
więcej o Studentka UJ stypendystką programu "Nowe technologie dla dziewczyn"
Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii

Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii

09.10.2017
Patrycja Antosz została uhonorowana przez European Social Simulation Association (ESSA) prestiżową nagrodą "Best student paper" za najlepszy artykuł naukowy napisany przez doktoranta. Wyróżnienie odebrała podczas międzynarodowej konferencji Social Simulation Conference w Dublinie. Wyboru dokonała komisja składająca się z naukowców, którzy niezależnie oceniali nie tylko artykuły naukowe, ale także wystąpienia konferencyjne doktorantów.
więcej o Międzynarodowe wyróżnienie dla doktorantki z Instytutu Socjologii