Osiągnięcia

21.06.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej rozstrzygnęła konkursy w kolejnych edycjach programów TEAM. Środki pochodzące z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój trafią do naukowców, którzy dzięki nim prowadzić będą innowacyjne badania.
więcej o FNP sfinansuje dwa innowacyjne projekty naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego
UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"
osiągnięcie

UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"

12.06.2017
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz 4. z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Laur pierwszeństwa zapewniła mu m.in. wysoka zdawalność na aplikacje i godny pozazdroszczenia potencjał naukowy, czyli świetna kadra i wysoka ocena parametryczna. Na drugim miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski, na trzecim Uniwersytet w Białymstoku.
więcej o UJ bezkonkurencyjny w rankingu wydziałów prawa "Rzeczpospolitej"
Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

11.06.2017
Uniwersytet Jagielloński (UJ), wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim (UW), zajął ex aequo 1. miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2017. Zdarzyło się tak po raz drugi w 18-letniej historii zestawienia. Ostatnie miejsce na podium przypadło Politechnice Warszawskiej, której miejsca ustąpił Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
więcej o Ranking Perspektyw: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce
osiągnięcia

06.06.2017
Przemysław Pękala, student VI roku Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum, brał udział w odbywającej się w Wiedniu w dniach 31 maja - 2 czerwca konferencji ortopedycznej - 18th European Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology (EFORT) Annual Congress. Podczas spotkania zaprezentował dwie prace, które spotkały się z uznaniem ekspertów.
więcej o Prace badawcze studenta medycyny docenione na międzynarodowej konferencji ortopedycznej
Chemicy z UJ będą pracować nad zwiększeniem odzysku miedzi

Chemicy z UJ będą pracować nad zwiększeniem odzysku miedzi

05.06.2017
Projekt "Nowe odczynniki zbierające do flotacji polskich rud miedzi" otrzymał dofinansowanie w ramach III konkursu CuBR, przedsięwzięcia KGHM Polska Miedź SA oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Zrealizuje go konsorcjum, w skład którego wchodzi Uniwersytet Jagielloński, Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach (lider) oraz Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej "Blachownia" w Kędzierzynie-Koźlu.
więcej o Chemicy z UJ będą pracować nad zwiększeniem odzysku miedzi