Prawie 53 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki

Prawie 53 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki

17.05.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) po raz 12. rozstrzygnęło najpopularniejsze konkursy Opus, Preludium i Sonata, a po raz 3. międzynarodowy Polonez. Naukowcom z Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzącym badania podstawowe, w ramach czterech programów przyznano 52,9 mln złotych na realizację 119 projektów.
więcej o Prawie 53 mln zł na badania od Narodowego Centrum Nauki
Ranking szpitali: Uniwersytecka urologia najlepsza w kraju

Ranking szpitali: Uniwersytecka urologia najlepsza w kraju

17.05.2017
Oddział Kliniczny Urologii i Urologii Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zwyciężył w rankingu tygodnika "Wprost" najlepszych szpitali w Polsce w kategorii oddziałów urologicznych. Autorzy zestawienia wzięli pod lupę to, co dla pacjentów najważniejsze, m.in. zakres diagnostyki, która jest dostępna w szpitalu, liczbę wykonywanych procedur leczniczych czy współczynnik zakażeń pooperacyjnych.
więcej o Ranking szpitali: Uniwersytecka urologia najlepsza w kraju
Naukowiec z UJ CM supertalentem medycznym 2017 roku

Naukowiec z UJ CM supertalentem medycznym 2017 roku

16.05.2017
Dr hab. Krzysztof Tomaszewski, adiunkt w Katedrze i Zakładzie Anatomii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, został laureatem konkursu "Supertalenty w medycynie 2017" organizowanego przez redakcję "Pulsu Medycyny". Jak informuje pismo, uznanie jury zyskał jego wyjątkowo wysoki (ponad 220) jak na 32-latka impact factor w dziedzinie anatomii, która nie jest traktowana na równi z kardiochirurgią, neurochirurgią czy onkologią.
więcej o Naukowiec z UJ CM supertalentem medycznym 2017 roku
Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

12.05.2017
Maria Jarosz, studentka III roku sinologii w Instytucie Orientalistyki została tegoroczną laureatką prestiżowej Yanching Academy w Pekinie.
więcej o Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego
Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej

11.05.2017
Fundacja na rzecz Nauki Polskiej po raz 25 przyznała stypendia START dla najzdolniejszych młodych naukowców z całej Polski. Roczne stypendia w wysokości 28 tys. zł otrzyma w tym roku 100 młodych badaczy. Wśród nich znalazło się 14 osób z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Młodzi naukowcy z UJ laureatami stypendiów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej