Uniwersytet Jagielloński w projekcie TALENT

Naukowcy i nauczyciele z Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rumunii i Włoch uczestniczyli w ramach programu Erasmus + w międzynarodowym spotkaniu poświęconym wypracowaniu projektów wspierania uzdolnień uczniów i studentów. Gospodarzem spotkania, które odbyło się w dniach 21-22 października była Politechnika w portugalskim Santarém.

W projekcie TALENT (Teaching and Acquiring Learning European Network Tools) Uniwersytet Jagielloński reprezentowali dr Krzysztof Piotrowski i dr Katarzyna Barani ze Studium Pedagogicznego UJ.

Meeting w Santarém to już trzecie spotkanie międzynarodowego zespołu, lecz pierwsze, które odbyło się w warunkach obostrzeń związanych z pandemią SARS-COV2. Uczestnicy instytucji partnerskich mogli w bezpośrednim spotkaniu wymienić doświadczenia i pomysły oraz przedstawić programy pracy z uczniami i studentami uzdolnionymi.

W ramach projektu TALENT cześć studentów, zdobywających w Studium Pedagogicznym UJ kwalifikacje nauczycielskie, zostanie objętych warsztatami ćwiczącymi psychologiczne kompetencje wspierania uzdolnień uczniów w szkole. Studenci wezmą także udział w praktykach w szkole partnerskiej (Szkoła Podstawowa nr 51) realizującej program TALENT.

Wcześniejsze spotkanie online zorganizowane zostało przez Studium Pedagogiczne UJ w dniach 28 i 30 kwietnia 2021.

uczestnicy spotkania reprezentujący UJ

W Uniwersytecie Jagiellońskim odbywa się Kongres Polskiego Przekładoznawstwa
Od "Melodii" Skoryka do hymnu Ukrainy. Koncert Ksenii Ahishevej w Instytucie Muzykologii UJ
Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę