Rozpoczęcie konferencji podsumowującej program OMICRON

Konferencja połączona jest z 5. Zjazdem Grupy Roboczej ds. Genetyki Cukrzycy

7 maja w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego rozpoczęła się konferencja podsumowująca program OMICRON finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach 7. Programu Ramowego.  Budżet tego projektu przekraczający 4 mln euro pozwolił na stworzenie na Wydziale Lekarskim UJ CM nowoczesnego laboratorium naukowego, zatrudnienie młodych, zdolnych naukowców, przeprowadzenie szeregu wizyt profesorskich w Krakowie oraz odbycie szkoleń badaczy z Uniwersytetu Jagiellońskiego w wiodących ośrodkach europejskich. Konferencja ta odbywa się w połączeniu z 5. Zjazdem Grupy Roboczej ds. Genetyki Cukrzycy (Study Group on Genetics of Diabetes) Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą (European Association for the Study of Diabetes).

Uroczystej ceremonii otwarcia konferencji przewodniczyli Prorektor UJ ds. Collegium Medicum prof. Piotr Laidler, Dziekan Wydziału Lekarskiego UJ prof. Tomasz Grodzicki, kierownik projektu prof. Maciej T. Małecki oraz Prezydent EASD-SGGD prof. Tim Frayling. Wśród zaproszonych wykładowców są osoby mające znakomity dorobek naukowy o znaczeniu światowym w poznawaniu podłoża genetycznego cukrzycy. Konferencja odbywa się pod Honorowym Patronatem Rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej. Konferencja potrwa do 9 maja.

Tekst: lek. Jerzy Hohendorff

Do Instytutu Muzykologii UJ trafiła Kolekcja Leopolda Kozłowskiego