Konferencja naukowa kardiochirurgów dziecięcych

Głównymi tematami tegorocznej konferencji były najnowsze osiągnięcia w zakresie kardiologii interwencyjnej w leczeniu złożonych wad serca oraz nowe techniki kardiochirurgiczne.

W dniach od 5 do 7 czerwca odbywała się w Krakowie IV Konferencja Naukowa Kardiochirurgów Dziecięcych (4th Krakow Educational Conference on Congenital Heart Disease) zorganizowana przez Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej Wydziału Lekarskiego UJ Collegium Medicum kierowaną przez prof. Janusza Skalskiego.

Uroczystości otwarcia przewodniczyli: prorektor UJ ds. CM prof. Piotr Laidler, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji prof. Janusz Skalski oraz dyrektor Polsko-Amerykańskiego Instytutu Pediatrii WL UJ CM prof. Krzysztof Fyderek.

Cieszące się dużym zainteresowaniem ze względu na aktualność poruszanych zagadnień konferencje szkoleniowe dla kardiologów i kardiochirurgów organizowane są co dwa lata przez Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej WL UJ CM. W konferencji wzięło udział blisko 200 lekarzy z Polski i z zagranicy, którzy omawiali najnowsze metody leczenia operacyjnego wrodzonych wad serca u dzieci i intensywnej terapii kardiochirurgicznej. W tym roku wykłady prowadzili wybitni profesorowie ze Stanów Zjednoczonych, m.in. Tom Spray, Yoav Dori, Jonathan J. Rome (Philadelphia), David L. Morales (Cincinati).

Tomasz Malarz Krakowskim Mistrzem Ortografii 2024

Projekty realizowane przez laureatów grantów ERC inspirują do działania cały UJ

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu <span lang='de'>Auschwitz-Birkenau</span>

Upamiętnienie 79. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau