Relacje z wykładów i konferencji

03.11.2021
26 października 2021 r. w Atenach odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Polskiego Instytutu Archeologicznego, którego wicedyrektorką jest prof. dr hab. Ewdoksia Papuci-Władyka z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Otwarcie Polskiego Instytutu Archeologicznego w Atenach z udziałem przedstawicieli UJ
Uniwersytet Jagielloński w projekcie TALENT

Uniwersytet Jagielloński w projekcie TALENT

26.10.2021
Naukowcy i nauczyciele z Hiszpanii, Polski, Portugalii, Rumunii i Włoch uczestniczyli w ramach programu Erasmus + w międzynarodowym spotkaniu poświęconym wypracowaniu projektów wspierania uzdolnień uczniów i studentów. Gospodarzem spotkania, które odbyło się w dniach 21-22 października była Politechnika w portugalskim Santarém.
więcej o Uniwersytet Jagielloński w projekcie TALENT
"Solidarność jest jeszcze przed nami". Jubileuszowe Dni Tischnerowskie

"Solidarność jest jeszcze przed nami". Jubileuszowe Dni Tischnerowskie

14.10.2021
W tym roku mija 40 lat od opublikowania "Etyki solidarności", w której ks. Józef Tischner starał się opisać etyczny wymiar wydarzeń zapoczątkowanych Sierpniem 1980 roku. Nie dziwi zatem, że hasło 20. edycji wydarzenia jest parafrazą jego słynnego zdania: "Mam takie głębokie przekonanie, iż chrześcijaństwo – Ewangelię – mamy nie tyle za sobą, ile przed sobą".
więcej o "Solidarność jest jeszcze przed nami". Jubileuszowe Dni Tischnerowskie
WSMiP UJ realizuje międzynarodowy projekt badawczy

WSMiP UJ realizuje międzynarodowy projekt badawczy

13.10.2021
W dniach 7-8 października 2021 r. we Lwowskim Państwowym Uniwersytecie im. Iwana Franki odbyły się seminarium eksperckie, międzynarodowa konferencja oraz wykłady dla studentów zrealizowane w ramach międzynarodowego projektu badawczego "Rola i znaczenie Partnerstwa Wschodniego w procesie transformacji państw Europy Wschodniej i Kaukazu Południowego", prowadzonego we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim.
więcej o WSMiP UJ realizuje międzynarodowy projekt badawczy
2. Międzynarodowy Kongres Tischnerowski

2. Międzynarodowy Kongres Tischnerowski

11.10.2021
- Należę do pokolenia, które było pod wielkim wpływem księdza profesora Józefa Tischnera. Moje przemyślenia na temat wolności ukształtowały się właśnie pod jego wpływem – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel, otwierając zorganizowany po 10 latach Drugi Kongres Tischnerowski, który tym razem odbywa się pod hasłem "Oblicza wolności".
więcej o 2. Międzynarodowy Kongres Tischnerowski