Relacje z wykładów i konferencji

XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"
relacja

XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"

28.02.2020
W auli Auditorium Maximum UJ na dwudniowej konferencji spotkało się 550 pediatrów, lekarzy rodzinnych i neonatologów, a także 150 pielęgniarek, aby rozmawiać o najnowszych doniesieniach naukowych, dyskutować na tematy, w których postępowanie nie zawsze jest jednoznaczne, a z którymi pediatrzy stykają się często w poradniach, szpitalach, prywatnych praktykach.
więcej o XIII ogólnopolska konferencja "Kontrowersje w pediatrii"
Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu

24.01.2020
W Collegium Novum UJ odbyła się sesja naukowa zorganizowana dla upamiętnienia 75. rocznicy oswobodzenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Spotkanie, które odbyło się 24 stycznia, przygotowane zostało przez Uniwersytet Jagielloński, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie i Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
więcej o Na Uniwersytecie Jagiellońskim uczczono pamięć ofiar Holokaustu
Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim

13.01.2020
10 stycznia już po raz dziewiąty Wydział Biologii UJ i tworzące go Instytuty - Zoologii i Badań Biomedycznych, Nauk o Środowisku oraz Botaniki brał udział w Nocy Biologów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem "Globalne zmiany środowiska".
więcej o Noc Biologów. Po raz dziewiąty na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim

07.11.2019
Z roku na rok w społeczeństwie polskim wzrasta odsetek osób starszych. Chociaż proces biologicznego starzenia się jest nieuchronny, współczesna nauka stwarza możliwości skutecznej poprawy jakości życia ludzi w podeszłym wieku. O tym jak właściwie wykorzystać te możliwości rozmawiali uczestnicy VI Forum Seniora, które odbyło się 7 listopada w Auditorium Maximum UJ.
więcej o Wiosna w jesieni życia. VI Forum Seniora na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

23.10.2019
Na zakończenie trwającego od poniedziałku w Krakowie trzydniowego posiedzenia plenarnego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC), którego gospodarzem był Uniwersytet Jagielloński, w Collegium Novum odbyło się spotkanie zatytułowane „Polscy naukowcy z grantami ERC”.
więcej o Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC