Relacje z wykładów i konferencji

Jesienna Szkoła XR na Malcie

Jesienna Szkoła XR na Malcie

08.10.2021
Naukowcy z czterech ośrodków akademickich z Polski, Grecji i Malty realizujący międzynarodowy projekt w ramach programu Erasmus+, którego liderem jest zespół z Instytutu Kultury UJ wrócili właśnie ze szkolenia dotyczącego zastosowania nowych technologii immersyjnych w kulturze i sztuce.
więcej o Jesienna Szkoła XR na Malcie
40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

27.09.2021
Zaszczytne wyróżnienia dla zasłużonych uniwersyteckich chemików, debata byłych dziekanów wydziału, odsłonięcie pomnika Karola Olszewskiego i otwarcie stałej ekspozycji przedstawiającej historię wydziału – to najważniejsze punkty uroczystych obchodów czterdziestej rocznicy utworzenia Wydziału Chemii na UJ.
więcej o 40 lat Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jubileusz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

Jubileusz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii

23.09.2021
W 2020 roku minęło pół wieku od kiedy na ówczesnym Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UJ powołany został do życia Instytut Biologii Molekularnej. Stworzone zostały wtedy podwaliny, na bazie których w 2002 r. wyrósł Wydział Biotechnologii, cztery lata później przemianowany na Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Ubiegłoroczna pandemia uniemożliwiła zorganizowanie obchodów tego wydarzenia, które dzisiaj przyjęły formę jubileuszowej konferencji.
więcej o Jubileusz Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii
Konferencja omawiająca realizację programu IDUB

Konferencja omawiająca realizację programu IDUB

08.09.2021
8 września w Auditorium Maximum UJ rozpoczęła się dwudniowa konferencja sprawozdawcza programu "Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza" (IDUB), organizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Uniwersytet Jagielloński. W spotkaniach biorą udział przedstawiciele uczelni zakwalifikowanych do programu oraz członkowie międzynarodowego zespołu ekspertów oceniającego wnioski konkursowe.
więcej o Konferencja omawiająca realizację programu IDUB
Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego

Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego

18.06.2021
Szkoła Prawa Hiszpańskiego działa na Wydziale Prawa i Administracji UJ. Uroczyste zakończenie trzeciej edycji kursu, który prowadzony jest we współpracy z Uniwersytetami w Granadzie i Alicante odbyło się 18 czerwca. W tym roku szkołę ukończyło 30 osób. W sumie od początku jej istnienia dyplomy odebrało ponad 70 abiturientów.
więcej o Zakończenie trzeciej edycji Szkoły Prawa Hiszpańskiego