Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Relacje z wykładów i konferencji

relacja

Otwarto konferencję o twórczości Katherine Mansfield

05.07.2019
5 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się trzydniowa międzynarodowa konferencja poświęcona Katherine Mansfield – modernistycznej pisarce nowozelandzkiego pochodzenia, znanej zwłaszcza jako autorka licznych opowiadań. W otwarciu konferencji wzięli udział m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz ambasador Nowej Zelandii w Polsce Mary Thurston.
więcej o Otwarto konferencję o twórczości Katherine Mansfield
relacja

O roli kobiet na uniwersytetach

06.06.2019
6 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się konferencja “Women in the University – the past, the present and the future”, poświęcona sytuacji i roli kobiet na uniwersytetach w perspektywie historycznej i w czasach współczesnych. Wydarzenie miało status corocznej konferencji Grupy Coimbra, towarzyszącej zgromadzeniu ogólnemu tej prestiżowej sieci uniwersytetów europejskich.
więcej o O roli kobiet na uniwersytetach
relacja

Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

04.06.2019
3 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Przywilej świętowania zakończenia roku na uczelni przysługuje tylko jednej grupie studentów – tych po 60 roku życia. Mimo pewnych ograniczeń wynikających z wieku i związanych z nim problemów zdrowotnych z determinacją realizowali oni swoje pasje i solidnie pracowali przez cały rok.
więcej o Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki
relacja

Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS

09.04.2019
9 kwietnia w siedzibie Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS przy Uniwersytecie Jagiellońskim spotkali się członkowie jego komisji doradczej złożonej z pięciorga doświadczonych naukowców pracujących w prestiżowych zagranicznych ośrodkach synchrotronowych.
więcej o Pierwsze spotkanie międzynarodowej komisji doradczej Centrum SOLARIS
relacja

W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

04.04.2019
Ludzkość od czasów najdawniejszych stara się znaleźć receptę na wieczną młodość. Czy nauka może jej dostarczyć? Odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista, z pewnością można natomiast zatroszczyć się o to, by osoby w wieku starszym mogły się cieszyć jak najlepszym zdrowiem i samopoczuciem. Nad możliwymi sposobami dążenia do tego celu zastanawiali się uczestnicy V Forum Seniora, które odbyło się w Auditorium Maximum UJ 4. kwietnia 2019 r.
więcej o W poszukiwaniu wiecznej młodości. V Forum Seniora w Auditorium Maximum UJ

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj