Relacje z wykładów i konferencji

Święto polskiej matematyki w Krakowie

Święto polskiej matematyki w Krakowie

03.09.2019
2 kwietnia 1919 roku w gmachu Collegium Nowodworskiego UJ przy ulicy św. Anny 12 odbyło się zebranie, podczas którego powołano do życia Towarzystwo Matematyczne w Krakowie. Rok później nazwa organizacji zmieniona została na Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego działalność stopniowo rozszerzyła się na całą Polskę.
więcej o Święto polskiej matematyki w Krakowie
Biolodzy i biomedycy z całego świata spotkali się na 44. Kongresie FEBS

Biolodzy i biomedycy z całego świata spotkali się na 44. Kongresie FEBS

08.07.2019
Po raz trzeci w Polsce i pierwszy raz w Krakowie zorganizowany został Kongres Federacji Europejskich Towarzystw Biochemicznych - FEBS (Federation of European Biochemical Societies). Sześciodniowe spotkanie, które zainaugurowano 6 lipca w Centrum Kongresowym ICE odbywa się po raz 44., a za jego przebieg w tym roku odpowiada Polskie Towarzystwo Biochemiczne.
więcej o Biolodzy i biomedycy z całego świata spotkali się na 44. Kongresie FEBS
Otwarto konferencję o twórczości Katherine Mansfield

Otwarto konferencję o twórczości Katherine Mansfield

05.07.2019
5 lipca na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła się trzydniowa międzynarodowa konferencja poświęcona Katherine Mansfield – modernistycznej pisarce nowozelandzkiego pochodzenia, znanej zwłaszcza jako autorka licznych opowiadań. W otwarciu konferencji wzięli udział m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz ambasador Nowej Zelandii w Polsce Mary Thurston.
więcej o Otwarto konferencję o twórczości Katherine Mansfield
O roli kobiet na uniwersytetach

O roli kobiet na uniwersytetach

06.06.2019
6 czerwca 2019 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się konferencja “Women in the University – the past, the present and the future”, poświęcona sytuacji i roli kobiet na uniwersytetach w perspektywie historycznej i w czasach współczesnych. Wydarzenie miało status corocznej konferencji Grupy Coimbra, towarzyszącej zgromadzeniu ogólnemu tej prestiżowej sieci uniwersytetów europejskich.
więcej o O roli kobiet na uniwersytetach
Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki

04.06.2019
3 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku akademickiego w Jagiellońskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (JUTW). Przywilej świętowania zakończenia roku na uczelni przysługuje tylko jednej grupie studentów – tych po 60 roku życia. Mimo pewnych ograniczeń wynikających z wieku i związanych z nim problemów zdrowotnych z determinacją realizowali oni swoje pasje i solidnie pracowali przez cały rok.
więcej o Studenci-seniorzy UJ zakończyli rok akademicki