Relacje z wykładów i konferencji

Spotkanie rektora UJ z mediami w przededniu inauguracji roku akademickiego

Spotkanie rektora UJ z mediami w przededniu inauguracji roku akademickiego

29.09.2022
Na 2 dni przed rozpoczęciem 659. roku akademickiego w naszej uczelni, rektor UJ prof. Jacek Popiel spotkał się z przedstawicielami mediów, aby poinformować o ocenie zakończonej ewaluacji jakości działalności naukowej, przedstawić wyniki zakończonej rekrutacji na studia, a także ogłosić plany inwestycyjne. Była to też okazja to poruszenia kwestii trudnej sytuacji finansowej szkolnictwa wyższego i niełatwego położenia studentów ukraińskich chcących kształcić się w Polsce.
więcej o Spotkanie rektora UJ z mediami w przededniu inauguracji roku akademickiego
Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ

Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ

27.09.2022
Przyszłoroczni maturzyści przed podjęciem decyzji o wyborze studiów spotkali się na 16. Krakowskim Salonie Maturzystów. Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wydarzenie powróciło do tradycyjnej, stacjonarnej formuły, umożliwiającej uczniom zarówno spotkanie z ekspertami, którzy pomogą im w przygotowaniu do matury, jak i z przedstawicielami uczelni z całego kraju.
więcej o Tłumy na otwarciu Salonu Maturzystów w Auditorium Maximum UJ
O dziejach Spisza w Librarii Collegium Maius UJ

O dziejach Spisza w Librarii Collegium Maius UJ

09.09.2022
8 września w Librarii Colegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się promocja drugiego tomu "Historia Scepusii II. Dzieje Spisza od roku 1526 do roku 1918". To monumentalna, niemal 1200-stronnicowa wieloautorska publikacja, której redaktorami są prof. Stanisław Sroka, dziekan Wydziału Historycznego UJ i prof. Martin Homza z Uniwersytetu Komenskiego w Bratysławie.
więcej o O dziejach Spisza w Librarii Collegium Maius UJ
Poezja rozmawia z filozofią - konferencja poświęcona Adamowi Zagajewskiemu

Poezja rozmawia z filozofią - konferencja poświęcona Adamowi Zagajewskiemu

20.06.2022
- Spotykamy się ponad rok po odejściu wielkiego poety i filozofa. W tym czasie, który upłynął bardzo odczuwamy jego brak. Podczas konferencji chcemy podkreślić, jak ważna była poezja, a także inne wypowiedzi Adama Zagajewskiego w kontekście filozofii. Ufam, że te dwa dni rozmów będą stanowiły początek nowego myślenia o twórczości poety – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel otwierając konferencję „Adam Zagajewski. Poezja rozmawia z filozofią”.
więcej o Poezja rozmawia z filozofią - konferencja poświęcona Adamowi Zagajewskiemu
Walne zgromadzenie przedstawicieli sieci Coimbra Group

Walne zgromadzenie przedstawicieli sieci Coimbra Group

14.06.2022
W dniach od 9 do 10 czerwca w Uniwersytecie w Padwie odbyła się coroczna konferencja i walne zgromadzenie przedstawicieli sieci Coimbra Group, które poprzedzone były spotkaniami grup roboczych. Wydarzenia te zbiegły się z uroczystymi obchodami 800-lecia działalności padewskiej uczelni.
więcej o Walne zgromadzenie przedstawicieli sieci Coimbra Group