Na kampusie UJ wybiegano ponad 10 tys. złotych na rzecz Hospicjum dla Dzieci

6 maja na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się charytatywny bieg zorganizowany przez Stowarzyszenie All In UJ. Superbohaterom, którzy w kolorowych strojach przybyli na Ruczaj, aby zmierzyć się z przełajową trasą Biegu Bohaterów, nie straszne było błoto, bo każdy krok był zrobiony dla Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera.

Trasa liczyła 5 kilometrów, był to więc dystans możliwy do pokonania przez każdego. W biegu wystartowało ponad 450 biegaczy. Najstarszy miał 69, a najmłodsza uczestniczka 7 lat. Na trasie nie brakowało również dzieci, które dzielnie przemierzały drogę truchtając z rodzicami lub jadąc w wózkach. Trasa okazałą się niełatwa - był to bieg terenowy, a wielodniowe opady zgotowały biegnącym nie jedną przeszkodę.

Najlepszy biegacz - Adam Sułek, pokonał trasę w imponującym czasie 19 minut i 7 sekund. Drugie miejsce zajął Kuba Piech, który razem z Michałem Rdzankiem przez 6 tygodni poprzedzających zawody przygotowywał do startu biegaczy podczas cotygodniowych treningów All In Run. Najszybszą wśród kobiet okazała się Karolina Pyziak, która dobiegła na metę z czasem 22 min. 41 sek.

Najbarwniejsza kategorią, w której przyznawano nagrody były stroje.  Obok licznych batmanów i supermanów był wojownik, wonderwoman, ironman czy różowa muszkieterka!

Oprócz biegu odbyły się również liczne atrakcje. Wszyscy mogli skorzystać ze strefy IFMSA-Kraków, gdzie studenci medycyny opowiadali o profilaktyce prozdrowotnej, mierzyli ciśnienie krwi czy uczyli samobadania piersi.

- Po wielu miesiącach wytężonych działań możemy teraz zebrać owoce naszej pracy. Kilkaset zadowolonych twarzy, pokaźna suma ponad 10 tys. zł zebrana na rzecz Hospicjum dla dzieci to sukces, jaki pozostanie w naszych sercach na długo - powiedziała Monika Kukla, koordynatorka filaru Sport All In UJ.

materiały organizatora

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup