Karolina Klabis najlepszą piłkarką Małopolski w 2018 r.

Bramkarka AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego Karolina Klabis została laureatką XXIV Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2018 w kategorii piłkarka roku. Wręczenie nagród odbyło się 26 lutego podczas uroczystej gali w sali obrad Urzędu Miasta w Krakowie.

Jak powiedziała nasza zawodniczka, otrzymane wyróżnienie jest nagrodą dla całego środowiska piłki kobiecej. Tytuł wręczyła przewodnicząca komisji ds. piłkarstwa kobiecego Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Katarzyna Gubernat.

Warto przypomnieć, że to już kolejny zaszczytny tytuł, którym w ostatnim czasie uhonorowana została Karolina Klabis. Nasza zawodniczka ogłoszona została także najlepszą bramkarką turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, który 24 lutego odbył się w Opolu (piłkarki AZS UJ zdobyły w nim złoty medal i obroniły tytuł mistrzyń Polski). Bramkarka z UJ zdobyła ten tytuł po raz trzeci z rzędu i czwarty raz w historii. Karolina Klabis już od dwunastu sezonów gra w Ekstralidze futsalu (czyli od momentu powstania ligi). Wszystko to czyni z niej ikonę żeńskiego futsalu.

fot. Michał Walusza

fot. Andrzej Godny (MZPN)

Organizatorem gali piłkarskiej był Małopolski Związek Piłki Nożnej oraz Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa, a partnerem Plebiscytu "Gazeta Wyborcza" w Krakowie. Piłkarza roku, trenera roku i odkrycie roku wybrali czytelnicy „Wyborczej”. Zwycięzców w pozostałych kategoriach wskazali eksperci, m.in. cenieni w małopolskiej piłce trenerzy i trenerki.

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej