Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Udany dla piłkarek UJ start sezonu 2022/23

Inauguracyjny mecz Ekstraligi Kobiet sezonu 2022/23 zespół AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończył cennym zwycięstwem 4:3 nad drużyną GKS-u Katowice. Spotkanie obfitowało w dużą ilość sytuacji bramkowych i zwrotów boiskowych akcji.

W pierwszej połowie Jagiellonki dwukrotnie obrabiały jednobramkową startę - pierwsza część spotkania zakończyła się remisem 2:2. Drugą połowę meczu, zespół prowadzony przez Krzysztofa Kroka, rozpoczął znacznie lepiej i już po 15 minutach wypracował sobie przewagę bramkową. Wydawało się, że stracona bramka w 83. minucie podłamie dobrze grające Jagiellonki, zespół zareagował jednak wzorowo i bardzo szybko, bo po 2 minutach odpowiedział trafieniem, które przypieczętowało inauguracyjne zwycięstwo.

Zespół AZS UJ wystąpił w składzie: Klabis - Nieciąg, Wilk, Woźniak (85 Mordel), Zapała - Guzik (62 Pleban), Daleszczyk, Derus (83 J.Bińkowska), Smaza, Wójcik - Gębica (62 Malinowska).

Mecz mżna obejrzec na stronie TVP Sport.

Udany start sezonu jest niezwykle cenny dla AZS UJ. Po odejściu z klubu dwóch kluczowych zawodniczek poprzednich sezonów (Natalii Sitarz - transfer do Śląska Wrocław oraz Natalii Wróbel - odejście do Broendby IF) zespół zasiliły nowe, młode i perspektywiczne zawodniczki. Aby wszystko zagrało, jak należy, sztab szkoleniowy wraz z zespołem już od końca czerwca ciężko pracował na treningach i obozach przygotowawczych.

Ponadto klub od tego sezonu zacieśnił współpracę z K.S. Prądniczanka Kraków, na którego obiektach od 3 latach trenuje i rozgrywa swoje mecze zespół AZS UJ Kraków. Od nadchodzącego sezonu zespoły młodzieżowe i dziecięce będą występować pod nazwą AZS UJ Prądniczanka Kraków. Obecnie w klubie zarejestrowanych jest ok. 200 zawodniczek, 12 trenerów, 3 fizjoterapeutów.

Niezwykle ważnym elementem tej współpracy jest akademia, która szkoli dziewczęta od 5. roku życia we wszystkich kategoriach wiekowych. Liczymy, że współpraca dwóch ważnych dla rozwoju kobiecej piłki (nie tylko w Małopolsce) podmiotów przyniesie wymierne efekty jak np. kolejne powołanie do Reprezentacji Polski. Aktualnie dwie nasze zawodniczki: Karolina Klabis oraz Anna Zapała będą walczyć z orzełkiem na piersi o awans reprezentacji Polski do Mistrzostw Świata 2023. Zanim to jednak nastąpi, przed drużyną Krzysztofa Kroka kolejny sprawdzian w Ekstralidze. Tym razem drużynę czeka mecz w Szczecinie z tamtejszą Pogonią.