Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Piłkarki oraz trener AZS UJ nominowani w plebiscycie MZPN

Piłkarki oraz trener AZS UJ nominowani w plebiscycie MZPN

Małopolski Związek Piłki Nożnej wraz z krakowskim oddziałem "Gazety Wyborczej" ogłosił XXVIII Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski. Za rok 2022 w kategorii "Piłkarka roku" nominowane zostały trzy zawodniczki drużyny AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego, występujące w ekstralidze piłki nożnej kobiet - Katarzyna Daleszczyk, Karolina Klabis i Anna Zapała. Natomiast w kategorii "Najlepszy trener" drużyny kobiecej nominację uzyskał trener "Jagiellonek" Krzysztof Krok.

Piłkarski rok 2022 zakończył się kilka tygodni temu. Nastał czas podsumowań. Małopolski Związek Piłki Nożnej ogłosił po raz 28. Plebiscyt na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski minionego roku. Konkurs  po raz szósty organizowany jest wspólnie z krakowskim oddziałem „Gazety Wyborczej”.

Zaszczytne tytuły i nagrody przyznane będą w ośmiu kategoriach. Piłkarz, trener i młodzieżowiec roku wybrani zostaną w publicznym głosowaniu.

O tym, kto wygra w tych kategoriach: piłkarka roku, talent wśród zawodniczek, najlepszy trener drużyny kobiecej, piłkarz lig regionalnych (od IV ligi) i trener wychowawca młodzieży, przesądzą głosy ekspertów – cenionych w świecie małopolskiej piłki trenerów i byłych zawodników.

O tytuł najlepszej piłkarki roku 2022 będą rywalizować zawodniczki AZS UJ:

Katarzyna Daleszczyk – najbardziej utytułowana zawodniczka zespołu z Krakowa, która po ponad dwóch latach gry opuszcza AZS UJ, by grać we włoskiej lidze Serie C. W minionym roku 32-letnia piłkarka okazała się najskuteczniejszą w swoim zespole.

Karolina Klabis  – od wielu lat czołowa polska bramkarka, od trzech sezonów regularnie powoływana do reprezentacji Polski. Wygrywała dwukrotnie plebiscyt na najlepszą piłkarkę Małopolski, ostatni raz przed rokiem. Ma też na koncie kilkadziesiąt występów w futsalowej reprezentacji.

Anna Zapała – liderka drużyny, zawodniczka o najlepszych statystykach w 5. zespole Ekstraligi Kobiet. Mistrzyni Europy do lat 17 z 2013 roku. W minionym roku, po sześciu latach przerwy, wróciła na stałe do reprezentacji Polski i stała się jej ważnym ogniwem.

Najlepszym trenerem drużyny kobiecej ma szansę zostać obwołany Krzysztof Krok. Z każdym sezonem z drużyny AZS UJ Kraków odchodzi podstawowa zawodniczka, a mimo to 50-letni trener z uporem buduje zespół, który gra z sezonu na sezon coraz lepiej. Opiera się głównie na młodych zawodniczkach. W obecnych rozgrywkach "Jagiellonki" celują w upragniony medal.

Rozstrzygniecie XXVIII plebiscytu nastąpi podczas uroczystej Gali Piłkarskiej zaplanowanej na 7 lutego br. w Pałacu Krzysztofory.

Anna Zapała

Katarzyna Daleszczyk

 

Po lewej: Anna Zapała. Po prawej: Katarzyna Daleszczyk.

 

Karolina Klabis

Krzysztof Krok

 

Po lewej: Karolina Klabis. Po prawej: Krzysztof Krok.

Zdjęcia: Fernanda Olszewska (OkapiStudio)

Polecamy również
Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS Winter Cup

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej

Świetny występ snowbordzistek z UJ podczas AMP w Białce Tatrzańskiej

Anna Zapała uznana ponownie za najlepszą piłkarkę Małopolski

Anna Zapała uznana ponownie za najlepszą piłkarkę Małopolski

Widok zawartości stron Widok zawartości stron