Wysoka forma sportowa futsalistek AZS UJ

Sukcesem Reprezentacji Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończył się półfinałowy turniej AMP w futsalu kobiet, który rozegrany został w dniach od 26 do 29 stycznia na akademickich arenach Lublina. Podopieczne Bartłomieja Łukacza i Krzysztofa Mastalerza przez rozgrywki grupowe przeszły niczym tornado, a w dalszej części turnieju potwierdziły tylko swój potencjał.

Postawa drużyny w fazie grupowej zdecydowanie udowodniła, że nasza drużyna jest faworytem do zwycięstwa w turnieju. Czterdzieści strzelonych bramek w 4 meczach i tylko jedna stracona na pewno budziło respekt wśród rywalek.

Awans z pierwszego miejsca w grupie C zapewnił grę w najlepszej czwórce turnieju. Jagiellonki zmierzyły się w niej w pierwszym meczu ze drużyną AWF Kraków. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu 5:1 i awansem do meczu finałowego.

Ostatni pojedynek finałowy zakończył się także zwycięstwem Jagiellonek, które pokonały odwiecznego rywala UEK Kraków i zapewniły sobie awans do turnieju finałowego AMP z pierwszego miejsca. Finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Kobiet rozgrany zostanie w Gdańsku w terminie 23-26 lutego.

Mecze grupowe:
UJ Kraków – AGH Kraków 8:0 (6:0)
PL Lublin – UJ Kraków 1:10 (1:8)
UJ Kraków – PŚ Gliwice 11:0 (6:0)
AWF ZWKF Gorzów Wlkp. – UJ Kraków 0:11 (0:7)

Mecz półfinałowy:
AWF Kraków – UJ Kraków 0:5 (0:1)

Finał:
UEK Kraków – UJ Kraków 1:3 (1:2)

Komunikat końcowy: 2223_futsal_k_b_poludnie_wyniki.pdf (ampy.pl)

źródło: azs.uj.edu.pl

Maja Chyla i Stanisław Hejmo triumfatorami AZS <span lang='en'>Winter Cup</span>