Wiadomości sportowe

Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski

Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski

15.02.2022
Siedem "Jagiellonek" będzie reprezentowało Polskę na turniejach futbolistek w Hiszpanii i podczas dwumeczu w Grecji - cztery wystąpią na turnieju seniorek w Hiszpanii (16-20 lutego w San Pedro del Pinatar i La Mandze), dwie w dwumeczu drużyn do lat 19 z Grecją (20 i 23 lutego w Agrinio) i jedna na turnieju drużyn do lat 17 w Hiszpanii (3 i 5 marca w San Pedro del Pinatar).
więcej o Piłkarki nożne AZS UJ Kraków powołane do reprezentacji Polski
10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim

18.01.2022
14 stycznia w ośrodku narciarskim Kaniówka Ski w Białce Tatrzańskiej odbyła się 10. edycja Mistrzostw Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim. Łącznie do rywalizacji przystąpiło blisko 50 uczestników – studentów, doktorantów, pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz ich dzieci do lat 12.
więcej o 10. Mistrzostwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w narciarstwie alpejskim
Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)
sport mobilna

Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)

16.12.2021
Julia Kędzierska, studiująca na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ zarządzanie w sporcie i turystyce, zdobyła srebrny medal podczas rozegranych w Leżajsku 4. Mistrzostw Europy Karate Kyokushin organizacji WKB - World Kyokushin Budokai. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodników i zawodniczek z 15 krajów, w tym bardzo mocne ekipy z Ukrainy, Białorusi, Hiszpanii i Łotwy.
więcej o Studentka UJ wicemistrzynią Europy Karate Kyokushin (WKB)
Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]

Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]

09.12.2021
W zorganizowanym przez uczniów i pracowników Zespołu Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie Charytatywnym Amatorskim Turnieju Piłki Siatkowej udział wzięły drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, UJ Collegium Medicum i Szpitala Uniwersyteckiego. Sportową rywalizację wygrała jednak drużyna organizatorów.
więcej o Drużyny UJ w Charytatywnym Turnieju Piłki Siatkowej [FOTO]
Nie tak łatwo dokopać psychiatrom. Mecz w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego

Nie tak łatwo dokopać psychiatrom. Mecz w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego

06.10.2021
Kiedy 2 lata temu zainicjowano piłkarskie rozgrywki, w których lekarze psychiatrzy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie rzucają sportowe wyzwanie „reszcie Krakowa”, towarzyszyło im zaczepne hasło „Dokop psychiatrom”. O ile w pierwszym turnieju wezwanie to okazało się prorocze, bo psychiatrzy zostali pokonani przez zawodników reprezentujących środowisko akademickie Krakowa (głównie UJ), o tyle w tym roku szala zwycięstwa przychyliła się w drugą stronę.
więcej o Nie tak łatwo dokopać psychiatrom. Mecz w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego