Uroczystości

relacja mobilna uroczystosc

Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę

06.04.2022
We wtorek, 5 kwietnia, w obecności rektora UJ prof. Jacka Popiela oraz pozostałych członków kolegium rektorskiego w pięknych i przestronnych wnętrzach Pałacu Spiskiego, w Rynku Głównym 34, miało miejsce uroczyste otwarcie nowej siedziby Szkół Doktorskich Nauk Humanistycznych i Nauk Społecznych (SDNH i SDNS).
więcej o Dwie szkoły doktorskie UJ mają nową siedzibę
Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym

Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym

29.03.2022
29 marca, w drugą rocznicę śmierci, w Panteonie Narodowym złożono prochy Krzysztofa Pendereckiego. Wybitnego kompozytora żegnali przedstawiciele władz RP - prezydent Andrzej Duda, były prezydent Aleksander Kwaśniewski, wicepremier Piotr Gliński, a także prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel.
więcej o Krzysztof Penderecki spoczął w Panteonie Narodowym
Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja

Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja

25.03.2022
25 marca w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ, zwołane z okazji odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu wybitnego językoznawcy i polonisty - profesora Bogusława Dunaja.
więcej o Uroczyste odnowienie doktoratu profesora Bogusława Dunaja
Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca

Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca

22.03.2022
We wtorek 22 marca w Librarii Collegium Maius odbyła się uroczystość, podczas której medal "Plus ratio quam vis" otrzymał prof. Julian Dybiec - znamienity historyk i znawca dziejów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom szczególnie zasłużonym za działalność i dokonania dla dobra wspólnoty akademickiej oraz wyjątkowe zaangażowanie w sprawy naszej uczelni.
więcej o Uniwersytet Jagielloński uhonorował profesora Juliana Dybca
Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ

Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ

21.03.2022
- Społeczność UJ pamięta o swojej historii, zarówno o wydarzeniach smutnych, jak i pomyślnych. Dzisiaj powracamy pamięcią do wydarzenia radosnego – pierwszej po zakończeniu drugiej wojny światowej inauguracji roku akademickiego na UJ. Ta data jest symbolem niezłomności uniwersytetu w trudnych czasach – mówił rektor UJ prof. Jacek Popiel podczas uroczystego składania kwiatów pod tablicą pamiątkową w gmachu Collegium Novum UJ.
więcej o Rocznica inauguracji pierwszego po II wojnie światowej roku akademickiego w UJ