Uroczystości

uroczystość mobilna

Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni

15.03.2022
W ubiegłą sobotę w auli Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbyło się uroczyste absolutorium weterynarii rocznika 2016-2022. Studia prowadzone są przez Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej (UCMW) - wspólną jednostkę Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Rolniczego. Tegoroczne absolutorium 5. rocznika przypada w roku jubileuszowym 10-lecia działalności UCMW.
więcej o Absolwenci krakowskiej weterynarii odebrali dyplomy dwóch uczelni
W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy

22.02.2022
W ten sposób upamiętniono postać żyjącego w latach 1849 – 1923 znakomitego brazylijskiego pisarza, prawnika, naukowca i polityka, który na początku XX wieku znacząco wspierał na arenie międzynarodowej dążenia Polaków do odzyskania niepodległości, szczególnie podczas międzynarodowej konferencji pokojowej w Hadze w 1907 r.
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej odsłonięto popiersie Ruya Barbosy
625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie

625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie

17.01.2022
- Jubileusz ten zachęca nie tylko do składania solennych powinszowań. Skłania również do refleksji i przypomnienia wkładu wniesionego przez Wydział Teologiczny w rozwój polskiej nauki, kultury i myśli teologicznej – napisał rektor UJ prof. Jacek Popiel w liście gratulacyjnym skierowanym do ks. prof. Roberta Tyrały, rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, która to uczelnia wywodzi się właśnie z tego Wydziału.
więcej o 625. rocznica ustanowienia Wydziału Teologicznego w Krakowie
Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ

Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ

29.11.2021
29 listopada najwyższą godność honorową Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał prof. Richard Van Praagh, wybitny lekarz, uczony i dydaktyk, światowy autorytet w dziedzinie kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej. Tytuł przyznano za ogromne zasługi dla stworzenia powszechnie przyjętych na świecie podwalin współczesnej kardiopatologii wad wrodzonych serca oraz niekwestionowane i nieocenione zasługi dla rozwoju kardiochirurgii i kardiologii dziecięcej w Krakowie i w Polsce.
więcej o Prof. Van Praagh doktorem honoris causa UJ
W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie NZS

W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie NZS

10.11.2021
W środę 10 listopada w Collegium Broscianum przy ul. Grodzkiej 52 odsłonięto tablicę upamiętniającą wiec założycielski Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Krakowie w 40. rocznicę jego powstania. W uroczystości wzięli udział m.in. rektor UJ prof. Jacek Popiel, zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider oraz prezes Zarządu Stowarzyszenia NZS 1980 i pomysłodawca upamiętnienia wydarzeń z 22 września 1980 roku Adam Kalita.
więcej o W Krakowie odsłonięto tablicę upamiętniającą powstanie NZS