Uroczystości

Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki

Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki

03.10.2016
Z udziałem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Elżbiety Górskiej, prof. UJ, dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ prof. Barbary Michalak-Pikulskiej oraz wiceminister spraw zagranicznych dr Joanny Wronekiej odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IO UJ). Uroczystość miała miejsce 3 października w auli Collegium Novum.
więcej o Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki
653. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

653. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty

01.10.2016
1 października w auli Auditorium Maximum UJ zainaugurowano rok akademicki 2016/2017. Uroczystość odbyła się miesiąc po objęciu funkcji przez władze uniwersytetu nowej kadencji 2016-2020. Rektor UJ prof. Wojciech Nowak dziękując za ponowny wybór na stanowisko, zapewnił, że nadrzędnymi wartościami dla władz uczelni będą nadal autonomia i apolityczność uniwersytetu.
więcej o 653. rok akademicki w Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęty
Rozdanie świadectw ukończenia Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego

Rozdanie świadectw ukończenia Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego

23.09.2016
17 września w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczystość rozdania świadectw ukończenia Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego w edycji roku akademickiego 2015/2016 drugiej grupy.
więcej o Rozdanie świadectw ukończenia Studiów Podyplomowych Prawa Dowodowego

02.09.2016
Na spotkanie, które odbyło się 31 sierpnia w Librarii Collegium Maius UJ, przybyły władze rektorskie i dziekańskie mijającej oraz nowej kadencji. Zgromadzonych powitał rektor UJ prof. Wojciech Nowak, który swój urząd będzie piastował przez kolejne cztery lata.
więcej o Uroczyste przejęcie funkcji i obowiązków przez władze Uniwersytetu Jagiellońskiego nowej kadencji 2016-2020
W Collegium Maius UJ odbyło się doroczne śniadanie profesorskie

W Collegium Maius UJ odbyło się doroczne śniadanie profesorskie

15.07.2016
Tradycja śniadań profesorskich, nawiązująca do wspólnych spotkań i posiłków krakowskich uczonych w Stubie Communis Collegium Maius, kultywowana jest od roku 2000. Spotkania odbywają się co roku dla uczczenia rocznicy wydania 26 lipca 1400 roku przez króla Władysława Jagiełłę przywileju odnowienia Akademii Krakowskiej.
więcej o W Collegium Maius UJ odbyło się doroczne śniadanie profesorskie