Uroczystości

uroczystość rada uczelni senat

Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki

01.10.2021
W najstarszej polskiej uczelni rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Zgodnie z założeniem większość zajęć ma się odbywać stacjonarnie, a zdalnie prowadzone będą przede wszystkim bardzo oblegane wykłady. Zatem już za kilka dni tysiące studentów i studentek rozpocznie naukę na 16 wydziałach uniwersytetu. Wielu z nich przekroczy progi szkoły wyższej po raz pierwszy w życiu. To właśnie ich reprezentacja złożyła ślubowanie 1 października podczas uroczystej inauguracji 658. roku akademickiego, która odbyła się w auli Collegium Novum UJ.
więcej o Uniwersytet Jagielloński rozpoczyna 658. rok akademicki
Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ

22.06.2021
22 czerwca Uniwersytet Jagielloński nadał tytuł doktora honoris causa – najwyższą godność przyznawaną przez Senat UJ osobom o wybitnych osiągnięciach naukowych oraz powszechnie uznanym autorytetom naukowym i moralnym profesorowi Markowi Krawczykowi. Zaszczytny tytuł wręczony został podczas uroczystego posiedzenia Senatu, które odbyło się w auli Collegium Novum.
więcej o Profesor Marek Krawczyk doktorem honoris causa UJ
Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko

Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko

18.06.2021
18 czerwca w Sali Senackiej Collegium Novum UJ odbyło się uroczyste wręczenie pani prof. dr hab. Renacie Madydzie-Legutko dedykowanego jej tomu renomowanego czasopisma "Acta Archaeologica Carpathica".
więcej o Tom "Acta Archaeologica Carpathica" dedykowany prof. Renacie Madydzie-Legutko
UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]
uroczystość rada uczelni senat

UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]

12.05.2021
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego to dla nas dzień szczególny i wyjątkowy. Od lat czcimy go ku pamięci przodków i aby wskazać uniwersyteckim pokoleniom, które przyjdą po nas to, co ważne w dziejach Almae Matris Jagellonicae - mówił podczas dzisiejszego posiedzenia Senatu rektor UJ prof. Jacek Popiel. W trakcie uroczystości do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył wybitny uczony - prof. Piotr Sztompka.
więcej o UJ świętuje 657. urodziny i honoruje wybitnego socjologa [ZDJĘCIA]
44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa - studenta UJ

44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa - studenta UJ

07.05.2021
Dziekan Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Stanisław Sroka złożył dzisiaj kwiaty przed pomnikiem upamiętniającym Stanisława Pyjasa (1953-1977), studenta polonistyki i filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o 44. rocznica śmierci Stanisława Pyjasa - studenta UJ