Premier Ewa Kopacz z wizytą na UJ

W czwartek szefowa rządu odwiedziła Kraków. W Life Science Parku spotkała się z naukowcami oraz przedstawicielami małopolskich firm rozwijających nowe technologie. Następnie w towarzystwie rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka zwiedziła nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy Centrum Badań Klinicznych JCI. Pobyt na UJ zakończyło spotkanie z dziennikarzami.

- Jestem zachwycona tym, co tutaj widzę. To miejsce mnie zaskoczyło. Przypomina najlepiej na świecie wyposażone sale laboratoryjne - oświadczyła Ewa Kopacz.

Spółka Jagiellońskie Centrum Innowacji działa na styku nauki i biznesu. Inwestuje w nowe technologie i transferuje je z uczelni do przemysłu. Tworzy ponadto wartość dodaną na polskim rynku poprzez tworzenie innowacyjnych firm i prowadzenie badań naukowych. Podstawowym założeniem leżącym u podstaw oferty JCI jest komplementarność, gdzie poszczególne jej elementy mają za zadanie sprostać oczekiwaniom klientów, zarówno na poziomie badawczym jak i operacyjnym.

Działalność spółki opiera się na 4 filarach:

• zarządzanie kompleksem specjalistycznego Life Science Parku w Krakowie i udostępnianie powierzchni laboratoryjnych,
  • finansowanie i wspieranie rozwoju nowych, innowacyjnych firm i projektów naukowych z obszaru nauk przyrodniczych (life science),
  • udostępnianie zasobów krakowskich uczelni, a w szczególności UJ w ramach oferty badań kontraktowych,
  • realizacja projektów edukacyjnych przygotowujących grupę managerów do prowadzenia przedsiębiorczości w branży life science.
Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim