Ambasador Rumunii odwiedził Uniwersytet Jagielloński

21 maja Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Rumunii w Polsce Ovidiu Dranga, któremu towarzyszyła m.in. dziekan Wydziału Socjologii i Psychologii Uniwersytetu Zachodniego w Timisoarze (Universitatea de Vest din Timișoara) Mariana Crasovan. W Collegium Novum delegację przyjął prorektor UJ ds. dydaktyki prof. Armen Edigarian. Wizytę koordynował pełnomocnik rektora UJ ds. inicjatyw proinnowacyjnych dr hab. Andrzej Adamski.

Spotkanie dotyczyło możliwości dalszego rozwoju współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a uczelniami rumuńskimi, ze szczególnym uwzględnieniem Uniwersytetu Zachodniego w Timisoarze.

Ovidiu Dranga sprawuje funkcję ambasadora nadzwyczajnego i pełnomocnego Rumunii w Rzeczypospolitej Polskiej od czerwca 2013 r. W ciągu blisko 30 lat służby dyplomatycznej piastował on m.in. stanowisko wiceszefa misji Rumunii w NATO oraz ambasadora tego kraju w Belgii. Sprawował także funkcję sekretarza stanu w rumuńskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Jest autorem licznych publikacji z dziedziny polityki zagranicznej i bezpieczeństwa międzynarodowego.

Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

Ambasador Niemiec z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim