Wydarzenia kulturalne

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

14.03.2024
Tylko przez dwa najbliższe tygodnie będzie można podziwiać wystawę manuskryptów muzycznych pochodzących ze zbiorów dawnej Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Z okazji przypadającej 22 kwietnia trzechsetnej rocznicy urodzin wielkiego filozofa Immanuela Kanta tegoroczna wystawa, która towarzyszy 28. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena, zorganizowana została pod hasłem "Beethoven i filozofowie".
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"
Uniwersytecki Koncert Noworoczny

15.01.2024
Podczas koncertu, który odbył się w Auditorium Maximum, społeczność akademicka Uniwersytetu Jagiellońskiego świętowała nadejście Nowego Roku. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała wyśmienitej muzyki w wykonaniu artystów Opery Krakowskiej, Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego "Słowianki" oraz Orkiestry Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Wykonawcy wystąpili pod batutą Janusza Wierzgacza, któremu gospodarz wieczoru rektor UJ prof. Jacek Popiel wręczył prezent w postaci miniaturowej repliki berła rektorskiego.
więcej o Uniwersytecki Koncert Noworoczny
W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

07.12.2023
"Zakończenie Roku Kopernika post scriptum" brzmiał tytuł spotkania, które 6 grudnia zorganizowano w Librarii Collegium Maius. Mimo że ostatnim punktem uświetniających 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma było wrześniowe wmurowanie tablicy w sieni Muzeum UJ, środowym wydarzeniem dopisano artystyczny dodatek. Jego głównym punktem było odsłonięcie portretu Kopernika autorstwa krakowskiego malarza Władysława Szyszki.
więcej o W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika
Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "<span lang="la">Camera Jagellonica</span>"
wydarzenie kulturalne

Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica"

23.11.2023
22 listopada w Strefie Studenckiej w Collegium Kołłątajowskim UJ odbył się wernisaż prac, które zwyciężyły w siódmej edycji konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica". Autorzy i autorki fotografii uznanych za najlepsze przez konkursowe jury, rektora UJ, redakcję miesięcznika "Alma Mater" i portal Cafe Nauka odebrali nagrody i dyplomy.
więcej o Ogłoszono laureatów konkursu fotograficznego "Camera Jagellonica"
Koncert Chóru Akademickiego UJ
wydarzenie kulturalne

Koncert Chóru Akademickiego UJ

16.06.2023
15 czerwca w auli Collegium Novum odbył się koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", którego głównym punktem było wykonanie dziewięciu motetów angielskiego kompozytora i dyrygenta Johna Ruttera.
więcej o Koncert Chóru Akademickiego UJ