Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Po raz czwarty przyznano nagrody w konkursie Camera Jagellonica

Po raz czwarty przyznano nagrody w konkursie Camera Jagellonica

Za nami kolejna, czwarta już edycja konkursu fotograficznego Camera Jagellonica. Ze względu na otaczającą nas rzeczywistość była to edycja wyjątkowa, w której autorzy mogli przedstawić swoje zdjęcia w specjalnej kategorii "Świat w czasie pandemii", a ogłoszenie wyników odbyło się w formie zdalnej.

Niezmienne pozostają natomiast zaangażowanie i inwencja uczestników konkursu, którzy, podobnie jak w latach ubiegłych, przesłali wiele bardzo ciekawych fotografii, dostarczając tym samym nie lada wyzwanie dla czteroosobowego jury w składzie: dr Małgorzata Kistryn - autorka wystaw fotograficznych "Kolorowe serce Włoch" i "Odbicia Włoch", Wojciech Matusik - fotograf i fotoedytor "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej", Anna Wojnar - fotoreporter UJ i redakcji miesięcznika "Alma Mater" oraz Tomasz Markowski - specjalista fotografii sportowej, od dwóch dekad związany z "Dziennikiem Polskim" i "Przeglądem Sportowym".

Członkowie jury wskazali najlepsze zdjęcia i wyróżnienia w czterech kategoriach: architektura - stare i nowe budynki UJ; życie studenckie, czyli nauka i zabawa żaków; impresje na temat uczelni i akademickiej społeczności oraz świat w czasie pandemii. Nagrody specjalne przyznali też Rektor UJ prof. Jacek Popiel oraz redaktorzy portalu nauka.uj.edu.pl. Kolejną nowością w tegorocznej edycji konkursu jest wyróżnienie zdjęć przez redakcję "Alma Mater", dzięki czemu trzy nadesłane prace ukażą się na okładce tego magazynu. Zwycięskie fotografie prezentujemy poniżej.

- Tradycyjnie konkurs stał na dobrym poziomie. Zobaczyliśmy wiele ciekawych fotografii, a decyzje jury wcale nie były łatwe i jednogłośne. W kategorii "świat w czasie pandemii" doceniliśmy dwa zdjęcia. Moim zdaniem to jedne z najbardziej kreatywnych ujęć. Autorzy wykazali się pomysłowością i przede wszystkim kreatywnym podejściem do niecodziennego tematu - przekonuje Wojciech Matusik.

- Praca "Bycie innym nie oznacza bycia przeciwko sobie nawzajem" to świetna reporterska impresja. Aktualny temat, miejsce na Rynku pod Adasiem od zawsze kojarzone ze spotkaniami studenckimi. Efekt jakże miły dla oka - niesprzyjające warunki atmosferyczne, ulewny deszcz i ciemności skontrapunktowane świetlistym, wielobarwnym i jakże wymownym elementem. Brawo! - oceniła najlepszą fotografię w kategorii "impresje" dr Małgorzata Kistryn.

Patronat medialny nad konkursem sprawuje "Dziennik Polski". Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

 

materiały: Biuro Prasowe UJ

Polecamy również
Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

W Collegium Maius zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika

Widok zawartości stron Widok zawartości stron