Muzyka dawna w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym zarejestrowano nagrania pieśni renesansowych w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica. Materiał nakrecono w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w czerwcu 2022 roku.

Wśród utworów znalazły się: "Gaudeamus igitur" (autor nieznany), "Il est bel et bon" (Pierre Passereau), "Tant que vivray" (Claudin de Sermisy), "Kędykolwiek teraz jesteś" (autor nieznany), "Come again" (John Dowland), "El grillo" (Josquin des Prez), "Pase el agoa" (autor nieznany), "Say, love" (John Dowland), "Aleć nade mną Wenus" (Mikołaj z Krakowa), "Un jour vis un foulon" (Orlando di Lasso), "Now is the month of maying" (Thomas Morley).

Chórem Camerata Jagellonica dyrygował Janusz Wierzgacz. Zespoły kameralne wystąpiły pod batutą Anity Pyrek-Nąckiewicz. Partie solowe wykonali: Adrianna Bujak-Cyran – sopran, Karol Jaworz-Dutka – tenor oraz Mateusz Dubiel – bas. Zespół instrumentalny wystąpił w składzie: Katarzyna Czubek - flet prosty, Agata Sanchez Martos - viola da gamba sopranowa, Mateusz Kowalski - viola da gamba basowa, Adam Nowakowski – lutnia.

Zapowiedzi utworów były dziełem: Magdaleny Kiwior, Jana Ledwonia, Adrianny Bujak-Cyran, Wojciecha Kubicy, Joanny Dudek, Mateusza Dubiela, Katarzyny Nierody, Karoliny Rzekęć, Sebastiana Brejnaka oraz Agnieszki Czyczyło.

Akompaniatorem podczas prób był Oleg Sznicar.

Zobacz video galerię
W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika