Wydarzenia kulturalne

Koncertowe rozpoczęcie roku 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

06.01.2019
Początek nowego roku i rozpoczęcie karnawału społeczność akademicka UJ tradycyjnie świętuje podczas Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego. Tym razem zebrana w Auditorium Maximum UJ publiczność bawiła się przy utworach wybranych i brawurowo wykonanych przez muzyków z Grupy MoCarta i Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, którzy wystąpili pod batutą Macieja Niesiołowskiego.
więcej o Koncertowe rozpoczęcie roku 2019 na Uniwersytecie Jagiellońskim

18.12.2018
15 grudnia w Auli Collegium Novum UJ odbył się koncert z udziałem włoskiego chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi" oraz Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica.
więcej o Wspólny występ Chóru Akademickiego UJ oraz chóru Gruppo Polifonico "Claudio Monteverdi"

Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności

17.11.2018
Za datę powstania Krakowskiego Chóru Akademickiego przyjmuje się 28 listopada 1878 roku, kiedy podczas "Wieczorku mickiewiczowskiego" wystąpił 46-osobowy chór złożony ze studentów, wykonując "Pieśń filarecką". 140 lat później to wydarzenie jest okazją do świętowania jubileuszu zespołu podczas koncertu galowego w sali Filharmonii Krakowskiej.
więcej o Krakowski Chór Akademicki UJ świętuje 140-lecie działalności
wydarzenie kulturalne

Wernisaż wystawy manuskryptów muzycznych "Beethoven i wielkie rocznice"

12.03.2018
Otwarcie wystawy rękopisów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej stanowi tradycyjne rozpoczęcie odbywającego się od 1997 roku Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena. Hasłem przewodnim tegorocznej ekspozycji oraz całego wydarzenia muzycznego jest „Beethoven i wielkie rocznice”.
więcej o Wernisaż wystawy manuskryptów muzycznych "Beethoven i wielkie rocznice"

Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny

22.01.2018
W niedzielę 21 stycznia w kolegiacie św. Anny odbył się koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza.
więcej o Koncert Żeńskiego Chóru Akademickiego UJ w kolegiacie św. Anny