Wydarzenia kulturalne

21.06.2017
20 czerwca na dziedzińcu Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy "Krakowskie wariacje", która prezentuje dwie najstarsze kolekcje w zbiorach Archiwum Fotografii Muzeum UJ - Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina.
więcej o W Collegium Maius UJ otwarto wystawę zdjęć Antoniego Pawlikowskiego oraz Franciszka Kleina
Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ
kultura

Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ

09.06.2017
W piątkowy wieczór na dziedzińcu Collegium Maius UJ odbyły się wyjątkowe wydarzenia muzyczne przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca UJ „Słowianki” oraz Chór Akademicki „Camerata Jagellonica”. Widzowie mieli okazję obejrzeć przygotowane spektakle o godzinie 18:00 oraz 20:30.
więcej o Muzyczny wieczór w Collegium Maius UJ
"Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych

"Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych

27.03.2017
W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę, która odbywa się w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena. Jak przypomniała dyrektorka festiwalu Elżbieta Penderecka, jest to tradycja, która towarzyszy wydarzeniu od 1997 roku i co roku stanowi jego symboliczne otwarcie.
więcej o "Beethoven i sztuki piękne" - wystawa manuskryptów muzycznych
Uniwersytet Jagielloński powitał Chiński Nowy Rok

Uniwersytet Jagielloński powitał Chiński Nowy Rok

21.01.2017
Chiński Nowy Rok, zwany także Świętem Wiosny, jest najważniejszym i najradośniejszym świętem w Państwie Środka. Jak co roku, Centrum Języka i Kultury Chińskiej UJ Instytut Konfucjusza w Krakowie zorganizowało z tej okazji szereg wydarzeń kulturalnych.
więcej o Uniwersytet Jagielloński powitał Chiński Nowy Rok
Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ

07.01.2017
W przededniu tradycyjnego Uniwersyteckiego Koncertu Noworocznego, którego wykonawcą w tym roku będzie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia, w auli Auditorium Maximum odbyła się próba do występu.
więcej o Muzyczne spotkanie dla dzieci w Auditorium Maximum UJ