Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

Pociąg

28 lutego na Scenie Piast przy ul.Piastowskiej 47 studenci UJ wystawili spektakl muzyczny "Relacja. Kraków - Warszawa". Opowiada on historię kilku pasażerów podróżujących wspólnie pociągiem. Barwni bohaterowie wierszem i piosenką przeprowadzają widzów przez zarówno swoje życie, jak i wszystkie stacje, począwszy od Krakowa Głównego, na Warszawie Wschodniej skończywszy.

Ciasny przedział, ledwo mieszczący się bagaż, którego przybywa z każdą kolejną stacją oraz bagaż emocjonalny, z którym wchodzi każda z postaci to krótka droga do powstania napiętej atmosfery. Na szczęście  rozładowuje ją humor i piosenki wykonywane przez artystów. Sztuka pisana jest wierszem, tempo akcji przypomina momentami stukot pociągu na kolei, a każda z postaci wpada w pamięć nie tylko dzięki wyjątkowemu charakterowi, lecz również dzięki przypisanym do niej barwom. Główne przesłanie przedstawienia streszcza się we wskazówce, że życie należy przyjmować takim, jakie ono jest.

na podstawie materiałów Samorządu Studentów UJ

Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc
Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ
Interkulturalia w Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świecie UJ