Laudacje Studenckie rozdane! Społeczność studencka UJ nagrodziła prostudenckie osoby i instytucje

Od trzech lat studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego wręczają nagrody „Laudacji studenckich" osobom i instytucjom, których pomoc i troska umożliwia studentom realizację własnych projektów oraz przyczynia się do inicjowania i upowszechniania prostudenckich rozwiązań w zakresie dydaktyki akademickiej.

Materialnym wyrazem uznania jest, wręczana podczas uroczystej gali, statuetka, która przedstawia dłoń podtrzymującą zwój dokumentu przewiązany wstążką, czyli laudację. Nazwa bowiem nawiązuje do praktyki wygłaszania laudacji (łac. laudo, laudare – chwalić ), czyli mowy pochwalnej wygłaszanej w środowisku akademickim na cześć osób, którym przyznano zaszczytny tytuł lub prestiżowe wyróżnienie.

Tegoroczna gala odbyła się 25 maja w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Na widowni zasiedli m.in. rektor UJ prof. Wojciech Nowak, prorektor ds. rozwoju Maria-Jolanta Flis, prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel, kanclerz Ewa Pędracka-Kwaskowska, dziekani, pracownicy naukowi i administracyjni naszej uczelni oraz studenci.

Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach. Tegorocznymi laureatami zostali:

• w kategorii mecenas rozwoju - Lucjan Stalmach, kierownik Działu Infrastruktury Sieciowej;
  • pro-studencka instytucja - Scanmed Multimedis;
  • w kategorii pomocna dłoń - Iwona Wojtkiewicz z dziekanatu Wydziału Matematyki i Informatyki;
  • w kategorii przyjaciel studenta zwyciężył dr Zdzisław Pogoda, wykładowca z Instytutu Matematyki;
  • nagrodę honorową, przyznawaną pracownikowi uczelni, który wykazuje się wyjątkową postawą pro-studencką, otrzymał Andrzej Kocemba, wieloletni pracownik Działu Nauczania.

Gala miała wspaniałą oprawę artystyczna, którą zapewniła swoim występem Ada Szulc wraz z zespołem.

Koła naukowe z UJ nagrodzone w konkursie StRuNa

Studenci UJ nagrodzili osoby zaangażowane w rozwój ich kształcenia i codzienną pomoc

Pociąg "Relacji Kraków - Warszawa" odjechał ze stacji Scena Piast

Marcelina Kościołek pokieruje Samorządem Studentów UJ