Lista wiadomości

Młodzież polonijna chętnie wybiera Uniwersytet Jagielloński

12.08.2020
Ponad 460 młodych ludzi polskiego pochodzenia otrzyma stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia I stopnia i studia jednolite magisterskie. Uniwersytet Jagielloński co roku jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni przez laureatów.
więcej o Młodzież polonijna chętnie wybiera Uniwersytet Jagielloński

Wirusolodzy: Negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

10.08.2020
W poniedziałek w Małopolsce potwierdzono aż 175 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z rekordowym przyrostem zachorowań w całym kraju zespół doradczy ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk, którego wiceprezesem jest prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ zaapelował o niepoddawanie się fałszywym informacjom i rzetelne stosowanie prostych zaleceń, które realnie ograniczają pandemię.
więcej o Wirusolodzy: Negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

UJ z finansowaniem w ramach programu Inkubator Innowacyjności

07.08.2020
Konsorcjum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i InnoCel Spółki Celowej Uniwersytetu Jagiellońskiego Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie na działania związane z komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz inicjujących współpracę środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym. Pieniądze pochodzą z właśnie rozstrzygniętego programu Inkubator Innowacyjności 4.0.
więcej o UJ z finansowaniem w ramach programu Inkubator Innowacyjności

Studenci UJ zdominowali tegoroczne Diamentowe Granty

06.08.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło 9. konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do ponad 750 osób. W tegorocznej edycji aż 16 z 69 nagrodzonych studiuje w Uniwersytecie Jagiellońskim. Otrzymają oni dofinansowanie na realizację swoich badań w wysokości do 220 tysięcy złotych.
więcej o Studenci UJ zdominowali tegoroczne Diamentowe Granty

Sukces studentów UJ w konkursie IMC 2020

06.08.2020
W dniach 25–30 lipca odbyła się 27. edycja konkursu IMC (International Mathematics Competition for University Students). Choć tegoroczny konkurs z przyczyn epidemiologicznych został zorganizowany zdalnie, wzięła w nim udział rekordowa liczba 546 uczestników z ponad 130 uniwersytetów z całego świata. Wśród nich znalazło się również siedmiu studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.
więcej o Sukces studentów UJ w konkursie IMC 2020