Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

mobilna

Młodzież polonijna chętnie wybiera Uniwersytet Jagielloński

12.08.2020
Ponad 460 młodych ludzi polskiego pochodzenia otrzyma stypendia Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) w ramach programu stypendialnego dla Polonii im. gen. Władysława Andersa - studia I stopnia i studia jednolite magisterskie. Uniwersytet Jagielloński co roku jest jedną z najchętniej wybieranych uczelni przez laureatów.
więcej o Młodzież polonijna chętnie wybiera Uniwersytet Jagielloński

Wirusolodzy: Negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

10.08.2020
W poniedziałek w Małopolsce potwierdzono aż 175 kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. W związku z rekordowym przyrostem zachorowań w całym kraju zespół doradczy ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk, którego wiceprezesem jest prof. Krzysztof Pyrć z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ zaapelował o niepoddawanie się fałszywym informacjom i rzetelne stosowanie prostych zaleceń, które realnie ograniczają pandemię.
więcej o Wirusolodzy: Negowanie pandemii jest nieetyczne i niegodziwe

UJ z finansowaniem w ramach programu Inkubator Innowacyjności

07.08.2020
Konsorcjum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i InnoCel Spółki Celowej Uniwersytetu Jagiellońskiego Sp. z o.o. otrzymało dofinansowanie na działania związane z komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz inicjujących współpracę środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym. Pieniądze pochodzą z właśnie rozstrzygniętego programu Inkubator Innowacyjności 4.0.
więcej o UJ z finansowaniem w ramach programu Inkubator Innowacyjności
mobilna

Studenci UJ zdominowali tegoroczne Diamentowe Granty

06.08.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) rozstrzygnęło 9. konkurs w ramach programu Diamentowy Grant, powiększając tym samym grono jego laureatów do ponad 750 osób. W tegorocznej edycji aż 16 z 69 nagrodzonych studiuje w Uniwersytecie Jagiellońskim. Otrzymają oni dofinansowanie na realizację swoich badań w wysokości do 220 tysięcy złotych.
więcej o Studenci UJ zdominowali tegoroczne Diamentowe Granty
mobilna

Sukces studentów UJ w konkursie IMC 2020

06.08.2020
W dniach 25–30 lipca odbyła się 27. edycja konkursu IMC (International Mathematics Competition for University Students). Choć tegoroczny konkurs z przyczyn epidemiologicznych został zorganizowany zdalnie, wzięła w nim udział rekordowa liczba 546 uczestników z ponad 130 uniwersytetów z całego świata. Wśród nich znalazło się również siedmiu studentów z Wydziału Matematyki i Informatyki UJ.
więcej o Sukces studentów UJ w konkursie IMC 2020

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj