Prof. Stanisław Waltoś zostanie profesorem honorowym UJ

29.05.2012
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić na uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji nadania tytułu profesora honorowego oraz odnowienia doktoratu po pięćdziesięciu latach prof. Stanisława Waltosia
więcej o Prof. Stanisław Waltoś zostanie profesorem honorowym UJ

Agnieszka Pokojska laureatką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

28.05.2012
Znamy nazwiska laureatów III edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za najlepsze reportaże literackie 2011 roku
więcej o Agnieszka Pokojska laureatką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego

Rusza kolejna edycja oceny zajęć dydaktycznych i pracy administracji na UJ

25.05.2012
28 maja rusza kolejna edycja studenckiej oceny zajęć dydaktycznych, prowadzonych na Uniwersytecie Jagiellońskim, połączona z oceną pracy administracji Uczelni
więcej o Rusza kolejna edycja oceny zajęć dydaktycznych i pracy administracji na UJ

Nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Janowi Potempie

25.05.2012
Prof. dr hab. Jan Potempa otrzymał 25 maja tytuł doktora honoris causa Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Lund. Uroczystość wręczenia dyplomu odbyła się w miejskiej katedrze. Dzień wcześniej prof. Jan Potempa wygłosił na Uniwersytecie w Lund wykład okolicznościowy "Cysteine proteases (gingipains) of Porphyromonas gingivalis: what don't they do?"
więcej o Nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Janowi Potempie

VIII Salon Naukowy Towarzystwa Doktorantów UJ

24.05.2012
21 maja w krakowskim klubie Betel odbył się VIII w bieżącej edycji Salon Naukowy Towarzystwa Doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zwycięzcą została Dominika Jasiak, doktorantka na Wydziale Historycznym UJ za referat "Walka z cudami w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej czasów W. Gomułki. Element polityki dechrystianizacyjnej czy przejaw materializacji i racjonalizacji rzeczywistości? Studium pewnych przypadków"