Stanowisko KRUP w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy

21.05.2024
Stanowisko w imieniu Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich podpisała jej przewodnicząca prof. Bogumiła Kaniewska.
więcej o Stanowisko KRUP w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy
Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka
kamionka

Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka

20.05.2024
W związku ze strajkiem okupacyjnym w akademiku "Kamionka" władze Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz kolejny informują, że już 20 kwietnia br. podjęły decyzję o wstrzymaniu kolejnego ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Kamionka w Krakowie.
więcej o Nowy komunikat władz UJ w sprawie akademików przy ul. Kamionka
Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka
nagrody

Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka

20.05.2024
Dr Piotr Guzik z Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego został laureatem XVIII edycji konkursu o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Naukowiec został uhonorowany za popularyzację zagadnień związanych z astronomią oraz działania na rzecz ochrony przyrody. Wyłonienie laureata spośród trojga badaczy nastąpiło 18 maja w Krakowie, podczas zjazdu Klubu Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, który jest organizatorem konkursu.
więcej o Astronom z UJ laureatem Nagrody im. Artura Rojszczaka
Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8

20.05.2024
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało pierwsze wyniki 8.edycji konkursu MINIATURA. Pięcioro naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 150 tys. złotych na realizację działań naukowych, takich jak badania wstępne lub pilotażowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Badacze UJ wśród pierwszych laureatów konkursu MINIATURA 8
Dr hab. Szymon Tarapata w radzie kwartalnika "Probacja"

20.05.2024
Wiceminister sprawiedliwości Maria Ejchart wręczyła w piątek 17 maja akty powołania członkom Rady Programowo-Naukowej kwartalnika naukowego "Probacja". W gronie nowo mianowanych jest dr hab. Szymon Tarapata z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr hab. Szymon Tarapata w radzie kwartalnika "Probacja"