Lista wiadomości

Uniwersytet Jagielloński awansuje w prestiżowym rankingu uczelni

04.09.2020
W tegorocznej edycji Times Higher Education World University Rankings Uniwersytet Jagielloński awansował z przedziału 601-800 do przedziału 501-600 i jest w najwyżej sklasyfikowany spośród 19 polskich uczelni. Jest to jedno z trzech najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych zestawień szkół wyższych na świecie - obok Academic Ranking of World Universities [tzw. lista szanghajska - przyp. red.] i QS World University Rankings.
więcej o Uniwersytet Jagielloński awansuje w prestiżowym rankingu uczelni
nagrody

Prof. Magdalena Heydel nagrodzona za przekład "O równowadze"

04.09.2020
W 6. edycji Nagrody Europejski Poeta Wolności za przekład zwycięskiego tomu O równowadze irlandzkiej poetki Sinéad Morrissey uhonorowano dr hab. Magdalenę Heydel, prof. UJ z Wydziału Polonistyki. Członkowie jury zwrócili uwagę na jej znakomity warsztat i ogromne doświadczenie w tłumaczeniu literatury angielskojęzycznej.
więcej o Prof. Magdalena Heydel nagrodzona za przekład "O równowadze"

UJ zyskał nowoczesny budynek dydaktyczny w centrum Krakowa

02.09.2020
Zakończyła się gruntowna przebudowa budynku dydaktycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Reymonta 4 w Krakowie. Do 2015 roku funkcjonował w nim Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ. Pod koniec tego roku zacznie służyć pracownikom i studentom Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ (WSMiP UJ).
więcej o UJ zyskał nowoczesny budynek dydaktyczny w centrum Krakowa

Prof. Jacek Popiel objął stanowisko rektora UJ [ZDJĘCIA+WIDEO]

31.08.2020
Uniwersytet Jagielloński ma nowego rektora. 1 września obowiązki te przejmie prof. Jacek Popiel, dotychczasowy prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej. Zastąpi prof. Wojciecha Nowaka, który kierował najstarszą polską uczelnią w latach 2012-2020. Podczas uroczystości w Librarii Collegium Maius nastąpiło także przekazanie władz prorektorskich i dziekańskich w kadencji 2020-2024.
więcej o Prof. Jacek Popiel objął stanowisko rektora UJ [ZDJĘCIA+WIDEO]

Prof. Wojciech Nowak żegna się ze społecznością akademicką UJ

31.08.2020
Bardzo serdecznie dziękuję całej społeczności akademickiej za te 8 lat: prorektorom, pełnomocnikom, dziekanom, administracji oraz studentom, z którymi na co dzień tak blisko współpracowaliśmy. To był dla mnie niezwykle ważny czas w mojej karierze zawodowej. Nie ukrywam, że było to ogromne wyzwanie - powiedział w okolicznościowym wystąpieniu prof. Wojciech Nowak, który dziś zakończy swoją misję jako 305. rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Prof. Wojciech Nowak żegna się ze społecznością akademicką UJ