Lista wiadomości

Ustawa o NPK. Projekt budzi szereg wątpliwości Prezydium KRASP

26.04.2021
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wyraża głębokie zaniepokojenie treścią dostępnego projektu ustawy dotyczącej uruchomienia Narodowego Programu Kopernikańskiego (NPK) i popiera stanowiska wyrażone w tej sprawie przez Radę Główną Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Akademię Nauk, Polską Akademię Umiejętności, liczne komitety i towarzystwa naukowe - czytamy w stanowisku z 23 kwietnia.
więcej o Ustawa o NPK. Projekt budzi szereg wątpliwości Prezydium KRASP

23.04.2021
The Guild of European Research-Intensive Universities dołącza do sieci uniwersyteckich, które wyrażają zaniepokojenie propozycją ograniczenia dostępu Wielkiej Brytanii, Szwajcarii oraz innych krajów do programu Horizon Europe.
więcej o Europejskie sieci uniwersyteckie apelują o powszechny dostęp do programu Horizon Europe dla krajów zrzeszonych
Wyróżnienie VBHC Dragon’s Grant dla Szpitala Uniwersyteckiego

23.04.2021
Za nami 1. edycja konkursu "Wartość w medycynie Dragon's Grant & Endorsement", którego organizatorem jest Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej, Instytut Innowacji i Odpowiedzialnego Rozwoju INNOWO, Centrum Ochrony Zdrowia oraz Decision Institute /VBHC Center Europe. Centrum Chirurgicznego Leczenia Otyłości Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie otrzymało w nim wyróżnienie w kategorii efekty kliniczne.
więcej o Wyróżnienie VBHC Dragon’s Grant dla Szpitala Uniwersyteckiego
Studenci z AGH i UJ CM udoskonalają sprzęt ortodontyczny dla dzieci

22.04.2021
Studenci Akademii Górniczo-Hutniczej z pomocą zespołu ekspertów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie oraz studentów z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum rozpoczęli pracę nad udoskonaleniem modeli łyżek ortodontycznych oraz wkładek donosowych wykorzystywanych w opiece okołooperacyjnej dzieci z rozszczepem wargi i podniebienia. Efektem zrealizowanego projektu ma być stworzenie sprzętu dostosowanego do potrzeb małych pacjentów.
więcej o Studenci z AGH i UJ CM udoskonalają sprzęt ortodontyczny dla dzieci
Odbyło się IX Forum Seniora

21.04.2021
21 kwietnia miało miejsce IX forum seniora, organizowane przez redakcję "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" oraz Uniwersytet Jagielloński, jako głównego partnera wydarzenia. Ze względu na trwającą pandemię, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie odbyło się w Internecie.
więcej o Odbyło się IX Forum Seniora