Lista wiadomości

relacja

Otwarcie Krakowskiego Salonu Maturzystów

05.09.2019
Jak przygotować się do matury, aby osiągnąć najlepszy wynik? Co i gdzie studiować? Małopolscy maturzyści dowiedzą się tego podczas Krakowskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2019, który 5 września rozpoczął się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Otwarcie Krakowskiego Salonu Maturzystów

Zaawansowany kriomikroskop elektronowy dostępny dla naukowców w SOLARIS

04.09.2019
Na ten mikroskop czekali naukowcy związani z biologią strukturalną, gdyż poczynione w ciągu ostatniej dekady postępy w rozwoju techniki Cryo-EM zrewolucjonizowały tę dziedzinę nauki. Największym uznaniem dla tej technologii było przyznanie jej twórcom w 2017 roku Nagrody Nobla. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS otworzyło nabór o czas badawczy na liniach eksperymentalnych synchrotronu oraz mikroskopie Cryo-EM.
więcej o Zaawansowany kriomikroskop elektronowy dostępny dla naukowców w SOLARIS
relacja

Święto polskiej matematyki w Krakowie

03.09.2019
2 kwietnia 1919 roku w gmachu Collegium Nowodworskiego UJ przy ulicy św. Anny 12 odbyło się zebranie, podczas którego powołano do życia Towarzystwo Matematyczne w Krakowie. Rok później nazwa organizacji zmieniona została na Polskie Towarzystwo Matematyczne, a jego działalność stopniowo rozszerzyła się na całą Polskę.
więcej o Święto polskiej matematyki w Krakowie

Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

03.09.2019
31 sierpnia odbył się 8. Bieg Charytatywny Fundacji TESCO na rzecz małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego (USD) w Krakowie Prokocimiu. W tym roku w imprezie wzięło udział ponad 3600 biegaczy. Celem tegorocznego biegu było zebranie środków na zakup ultradźwiękowego noża do usuwania tkanek nowotworowych.
więcej o Ponad 221 tys. zł na zakup noża CUSA dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
osiągnięcie

Dr Rafał Banka zdobywcą najważniejszego europejskiego grantu

03.09.2019
Mereologiczną rekonstrukcją systemu metafizycznego w chińskim tekście "Daodejing" zajmie się dr Rafał Banka z Wydziału Filozoficznego UJ, któremu przyznano grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). Na trzyletnie badania prowadzone w ramach programu Horyzont 2020 naukowiec dostanie prawie 230 tys. euro.
więcej o Dr Rafał Banka zdobywcą najważniejszego europejskiego grantu