Lista wiadomości

wydarzenie kulturalne

Ekspozycja dotycząca Sonderaktion Krakau na wystawie w MOCAK-u

25.10.2019
Tegoroczne uroczystości upamiętniające Aktion gegen Universitäts-Professoren, znanej powszechnie jako Sonderaktion Krakau, będą miały szczególny charakter ze względu na przypadającą 80. rocznicę tych tragicznych wydarzeń. Program obchodów został poszerzony m. in. o wystawę "II wojna światowa – dramat, symbol, trauma", której wernisaż odbył się 24 października w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.
więcej o Ekspozycja dotycząca Sonderaktion Krakau na wystawie w MOCAK-u
relacja

Konferencja o tym, co trudne, lecz nieuniknione

24.10.2019
24 października na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się 5. konferencja z cyklu "Opieka paliatywna i hospicyjna – medycyna, humanizm, wolontariat". Hasło przewodnie tegorocznej edycji spotkania brzmiało "Jesteś ważny do ostatniej chwili życia - opieka hospicyjna dla wszystkich?".
więcej o Konferencja o tym, co trudne, lecz nieuniknione
relacja

Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC

23.10.2019
Na zakończenie trwającego od poniedziałku w Krakowie trzydniowego posiedzenia plenarnego Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council – ERC), którego gospodarzem był Uniwersytet Jagielloński, w Collegium Novum odbyło się spotkanie zatytułowane „Polscy naukowcy z grantami ERC”.
więcej o Wizja rozwoju polskiej nauki zaprezentowana podczas obrad ERC
uroczystość

Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ

23.10.2019
23 października, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ, do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył prof. Jacek Dubiel - wieloletni pracownik naukowy Akademii Medycznej w Krakowie (od 1993 roku Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - UJ CM), jeden z ojców założycieli współczesnej kardiologii w Polsce i uznany ekspert w skali międzynarodowej. Ten wybitny uczony jest 18. osobą, której nadano ten tytuł.
więcej o Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ
osiągnięcie

Dziewięcioro młodych naukowców laureatami konkursu Miniatura 3

23.10.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało drugie listy rankingowe konkursu Miniatura 3. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona laureatów dołączyło 9 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają niemal 400 tys. zł na realizację działań naukowych takich jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Dziewięcioro młodych naukowców laureatami konkursu Miniatura 3