Lista wiadomości

Ogród Botaniczny UJ walczy o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza

11.09.2020
Trwa 10. jubileuszowa edycja konkursu o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza na najlepsze realizacje architektoniczne. W kategorii architektura użyteczności publicznej nominowana została przebudowa kompleksu szklarniowego Victoria w Ogrodzie Botanicznym UJ. Po raz pierwszy w historii konkursu zwycięzców wskażą, oprócz jury, internauci. Zachęcamy do oddania głosu na uniwersytecką inwestycję. Można to zrobić do końca września.
więcej o Ogród Botaniczny UJ walczy o Nagrodę im. Stanisława Witkiewicza
mobilna osiągnięcia

Studenci WSMiP UJ nagrodzeni w konkursie z dziedziny cyberbezpieczeństwa

08.09.2020
Dwoje studentów kierunku International Security and Development na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, Esther Staes i Christopher Wijono, zostało nagrodzonych w tegorocznym konkursie CYBERSEC Young Leaders Initiative.
więcej o Studenci WSMiP UJ nagrodzeni w konkursie z dziedziny cyberbezpieczeństwa

Nowa technika obrazowania ułatwia diagnozowanie raka

08.09.2020
Prace prowadzone przez grupę badaczy, wśród których obecny jest także dr Tomasz Wróbel z Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, przyczyniły się do ulepszenia metod obrazowania dzięki stworzeniu nowej techniki: konfokalnego QPI - quantitative phase imaging (ilościowe obrazowanie kontrastu fazowego). Badania związane z opracowaniem tej metody zostały opisane na łamach czasopisma "Optica".
więcej o Nowa technika obrazowania ułatwia diagnozowanie raka
nagrody

Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019

07.09.2020
Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. W tym roku odbyła się jego jubileuszowa 30. edycja. Oddany do użytku w ubiegłym roku Szpital Uniwersytecki otrzymał nagrodę I stopnia. Budowę do konkursu zgłosił Warbud SA, generalny wykonawca inwestycji.
więcej o Szpital Uniwersytecki laureatem nagrody Budowa Roku 2019

Uniwersytet Jagielloński awansuje w prestiżowym rankingu uczelni

04.09.2020
W tegorocznej edycji Times Higher Education World University Rankings Uniwersytet Jagielloński awansował z przedziału 601-800 do przedziału 501-600 i jest w najwyżej sklasyfikowany spośród 19 polskich uczelni. Jest to jedno z trzech najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych zestawień szkół wyższych na świecie - obok Academic Ranking of World Universities [tzw. lista szanghajska - przyp. red.] i QS World University Rankings.
więcej o Uniwersytet Jagielloński awansuje w prestiżowym rankingu uczelni