Lista wiadomości

uroczystość

Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ

23.10.2019
23 października, podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ, do grona profesorów honorowych najstarszej polskiej uczelni dołączył prof. Jacek Dubiel - wieloletni pracownik naukowy Akademii Medycznej w Krakowie (od 1993 roku Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum - UJ CM), jeden z ojców założycieli współczesnej kardiologii w Polsce i uznany ekspert w skali międzynarodowej. Ten wybitny uczony jest 18. osobą, której nadano ten tytuł.
więcej o Jeden z najwybitniejszych kardiologów profesorem honorowym UJ
osiągnięcie

Dziewięcioro młodych naukowców laureatami konkursu Miniatura 3

23.10.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało drugie listy rankingowe konkursu Miniatura 3. Program ma wesprzeć naukowców, którzy do tej pory nie byli beneficjentami systemu grantowego NCN. Do grona laureatów dołączyło 9 pracowników naukowych Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają niemal 400 tys. zł na realizację działań naukowych takich jak badania wstępne, badania pilotażowe, kwerendy, staże naukowe, wyjazdy badawcze i konsultacyjne.
więcej o Dziewięcioro młodych naukowców laureatami konkursu Miniatura 3
relacja

Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2019
22 października na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona rozwojowi współpracy naukowej i akademickiej pomiędzy Brazylią a polskimi uczelniami wyższymi, w której wziął udział m.in. ambasador tego kraju w Polsce Hadil Fontes da Rocha Vianna.
więcej o Współpraca polsko-brazylijska w centrum uwagi na Uniwersytecie Jagiellońskim
mobilna

Spotkanie z delegacją z University of Ghana

22.10.2019
22 października Uniwersytet Jagielloński odwiedziła delegacja z University of Ghana. Uczonych przyjął w Collegium Novum pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.
więcej o Spotkanie z delegacją z University of Ghana
mobilna

Posiedzenie plenarne ERC na Uniwersytecie Jagiellońskim

22.10.2019
– Jest mi bardzo miło gościć w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego członków Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych wraz jej przewodniczącym prof. Jean-Pierre’em Bourguignon. Jesteśmy zaszczyceni, że rada przyjęła nasze zaproszenie do obradowania na najstarszej uczelni w Polsce – mówił rektor UJ prof. Wojciech Nowak, otwierając 72. posiedzenie plenarne Rady Naukowej ERC 22 października w Sali Libraria Collegium Maius UJ.
więcej o Posiedzenie plenarne ERC na Uniwersytecie Jagiellońskim