Lista wiadomości

mobilna

Ponad 100 stypendiów dla studentów UJ za znaczące osiągnięcia

23.12.2019
106 studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzyma wsparcie finansowe za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Kandydatury żaków z całej Polski ocenił zespół ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Wyróżnione osoby otrzymają po 17 tysięcy złotych.
więcej o Ponad 100 stypendiów dla studentów UJ za znaczące osiągnięcia

Szpital Uniwersytecki wyróżniony za program POL.VENT

23.12.2019
Podczas konferencji "POL-VENT - krok milowy w polskiej pneumonologii" Ministerstwo Zdrowia w sposób szczególny doceniło Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU), który w 2016 roku jako pierwszy z 12 ośrodków w Polsce przystąpił do realizacji programu polityki zdrowotnej "Krajowy program zmniejszania umieralności z powodu przewlekłych chorób płuc poprzez tworzenie sal nieinwazyjnej wentylacji mechanicznej na lata 2016-2019".
więcej o Szpital Uniwersytecki wyróżniony za program POL.VENT

Stanowisko KRASP ws. ustawy z 12 XII 2019

20.12.2019
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wydało oświadczenie, w którym przedstawia swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy z 12 grudnia 2019 roku o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią poniżej.
więcej o Stanowisko KRASP ws. ustawy z 12 XII 2019

Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego z tytułami Symbol 2019

20.12.2019
Projekt mający na celu opracowanie innowacyjnej technologii przeciwdziałającej postępowi choroby zwyrodnieniowej stawów dr hab. Ewy Zuby-Surmy, prof. UJ, Grupa Fotokatalizy prof. Wojciecha Macyka oraz Wydział, Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej otrzymały tytuły Symbol 2019. To ogólnopolski medialny program promocyjny prowadzony od 9 lat przez redakcje "Monitora Rynkowego" i "Monitora Biznesu".
więcej o Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego z tytułami Symbol 2019
mobilna

Doceniono prace licencjackie i magisterskie studentów WPiA UJ

19.12.2019
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) już po raz 17. nagrodził autorów najlepszych prac naukowych na temat własności intelektualnej. Wśród laureatów jest sześcioro studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w warszawskim kinie Iluzjon.
więcej o Doceniono prace licencjackie i magisterskie studentów WPiA UJ