Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Badania uczonych z WBBiB opisano w amerykańskim czasopiśmie

10.06.2020
W "JCI Insight" - czasopiśmie wydawanym przez Amerykańskie Towarzystwo Badań Klinicznych (American Society for Clinical Investigation) - ukazała się publikacja zespołu prof. Józefa Dulaka z Zakładu Biotechnologii Medycznej Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Praca przedstawia nowe mechanizmy dystrofii mięśniowej Duchenne’a (DMD).
więcej o Badania uczonych z WBBiB opisano w amerykańskim czasopiśmie
mobilna

Socjologowie z UJ organizują pomoc dla domów pomocy społecznej

10.06.2020
Pracownicy Zakładu Socjologii Stosowanej i Pracy Socjalnej Instytutu Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego przy wsparciu studentów wyszli z inicjatywą zorganizowania akcji Solidarni z Seniorami - wsparcie krakowskich Domów Pomocy Społecznej w czasie epidemii. Celem zbiórki są nie tylko przedmioty związane z walką z koronawirusem, ale także tablety, gry planszowe czy rośliny.
więcej o Socjologowie z UJ organizują pomoc dla domów pomocy społecznej

Una Europa: Silniejsi poprzez umiędzynarodowienie

10.06.2020
Społeczeństwa przezwyciężą kryzys związany z COVID-19 tylko dzięki współpracy międzynarodowej - taka jest opinia i przesłanie listu podpisanego przez rektorów uczelni skupionych w związku uniwersytetów Una Europa. Dokument podkreśla rolę uniwersytetów w odbudowywaniu rzeczywistości "świata po koronawirusie", kładąc nacisk na znaczenie współpracy międzynarodowej. Według rektorów takie działania mogą nam pomóc wzmocnić odporność na przyszłe kryzysy.
więcej o Una Europa: Silniejsi poprzez umiędzynarodowienie

KRASP zaniepokojony przesłuchaniami studentów w Katowicach

09.06.2020
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego wyrażają głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec bezprecedensowej ingerencji organów ścigania w sprawy, których rozstrzyganie należy do autonomicznych obowiązków uczelni, poprzez prowadzenie przesłuchań studentów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w związku z toczącym się w uczelni postępowaniem dyscyplinarnym.
więcej o KRASP zaniepokojony przesłuchaniami studentów w Katowicach

Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego publikują w Redox Biology

09.06.2020
W czasopiśmie "Redox Biology" ukazał się artykuł autorstwa pracowników i doktorantów Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ (WBBiB UJ), Małopolskiego Centrum Biotechnologii i Wydziału Chemii UJ. Praca dotyczy zmian w paramagnetomie - populacji tkankowych centrów paramagnetycznych - mysiej wątroby, w której pod wpływem efektu fotodynamicznego doszło do powstania zmian ischemicznych i jałowej nekrotyzacji tkanki.
więcej o Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego publikują w Redox Biology

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj