Lista wiadomości

nagrody

Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM

21.04.2021
Prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum, został tegorocznym laureatem Nagrody im. prof. Andrzeja Steciwko. Decyzja o przyznaniu wyróżnienia została ogłoszona 19 kwietnia podczas inauguracji 15. TOP MEDICAL TRENDS 2021 - ważnego wydarzenia naukowego w Polsce, gromadzącego przedstawicieli i liderów wszystkich dziedzin medycyny.
więcej o Nagroda im. prof. Andrzeja Steciwko dla prorektora UJ ds. CM
Odnowienie doktoratu jednego z najwybitniejszych teatrologów
uroczystość

Odnowienie doktoratu jednego z najwybitniejszych teatrologów

20.04.2021
Poznałem profesora Jana Michalika w 1975 roku, gdy jako student III roku polonistyki miałem zaszczyt uczestniczyć w jego wykładach. Gdyby nie on, to być może nie byłoby mnie w uniwersytecie. Ten moment, kiedy jako rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego mam możliwość odnawiać po 50 latach doktorat profesora Michalika, jest dla mnie niezwykle wzruszający - powiedział prof. Jacek Popiel podczas uroczystości, która we wtorek odbyła się w auli Collegium Novum.
więcej o Odnowienie doktoratu jednego z najwybitniejszych teatrologów
Eksperci apelują o racjonalne podejście do szczepionek wektorowych

20.04.2021
Apelujemy, aby do kwestii szczepień podchodzić racjonalnie. Odradzanie szczepień preparatami wektorowymi w momencie, kiedy odnotowujemy kilkaset zgonów dziennie z powodu COVID-19, jest nieodpowiedzialne i wiąże się ze zgodą na tysiące ofiar śmiertelnych i ciężkie powikłania pochorobowe - napisali członkowie interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Eksperci apelują o racjonalne podejście do szczepionek wektorowych
Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego
nagrody mobilna

Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego

20.04.2021
Marcin Sroka, doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (WMiI UJ), otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego przyznawaną za osiągnięcia naukowe z matematyki osobom, które nie ukończyły 30 lat. Jury nagrodziło go za prace z analizy geometrycznej dotyczące istnienia i regularności rozwiązań kwaternionowego równania Monge’a-Ampére’a.
więcej o Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego
osiągnięcie

20.04.2021
Podniesienie świadomości na temat zdrowia publicznego to główny cel akcji "This Is Public Health" prowadzonej w krajach europejskich od 2019 r., której sukces osiągnął zasięg globalny. W miniony weekend ogłoszono listę laureatów TIPH Global Grant Program, czyli 20 instytucji, których zadaniem będzie prowadzenie działań w ramach TIPH Global. Wśród nich jest Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ Collegium Medicum.
więcej o Instytut Zdrowia Publicznego UJ z grantem w ramach kampanii "This Is Public Health"