Inicjatywa na rzecz odpowiedzialnych badań nad terapiami komórkowymi

17.11.2022
Badaczki z Polskiej Akademii Nauk, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Jagiellońskiego podjęły inicjatywę, która ma na celu upowszechnianie rzetelnej i opartej na publikacjach naukowych wiedzy z dziedziny terapii komórkowych z uwzględnieniem biologii komórek macierzystych oraz prowadzenie w tej kwestii szerokiego dialogu społecznego.
więcej o Inicjatywa na rzecz odpowiedzialnych badań nad terapiami komórkowymi
Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA
mobilna

Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA

17.11.2022
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę zwycięzców programu Fulbright Junior Research Award 2023-24. W gronie kilkunastu laureatów znalazło się dwoje doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego - Aleksandra Synowiec z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ i Mateusz Kucab ze Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych UJ.
więcej o Doktoranci UJ zrealizują własne projekty badawcze w USA
Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma
mobilna

Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma

17.11.2022
W czasopiśmie "Advances in Colloids and Interface Science" opublikowany został artykuł naukowy, w którym zaprezentowano przegląd osiągnięć w badaniach wielowarstwowych folii polielektrolitowych i mikrokapsuł reagujących na bodźce. Autorami pracy są naukowcy z Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja powstała we współpracy z Instytutem Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera Polskiej Akademii Nauk.
więcej o Kolejna praca chemików z UJ na łamach międzynarodowego czasopisma
"Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha
uroczystość

"Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha

16.11.2022
15 listopada Aula Collegium Maius UJ wypełniła się przyjaciółmi i współpracownikami prof. Jana Święcha, w latach 2012–2020 pełniącego urząd dziekana Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Okazją do spotkania było wręczenie księgi pamiątkowej "Więcej niż muzeum. Szkice ofiarowane Profesorowi Janowi Święchowi".
więcej o "Człowiek instytucja" – Jubileusz prof. Jana Święcha
Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji
uroczystość mobilna

Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji

16.11.2022
Prof. Wojciech Nowak, rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 2012-2020, otrzymał w środę 16 listopada Order Wschodzącego Słońca - Złote Promienie ze Wstęgą. Odznaczenie wręczył mu ambasador Japonii w Polsce Akio Miyakima podczas uroczystości, która odbyła się w auli Collegium Novum.
więcej o Były rektor UJ uhonorowany za wkład w rozwój polsko-japońskich relacji