Lista wiadomości

Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

08.08.2019
W czwartek 8 sierpnia zmarł Stanisław Konturek - wybitny fizjolog, gastroenterolog, profesor Katedry Fizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, były prorektor UJ i pierwszy dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM po jego powrocie w struktury najstarszej polskiej uczelni. W październiku skończyłby 88 lat.
więcej o Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

Marcin Jędrychowski: Psychiatria w naszym szpitalu ma się dobrze

08.08.2019
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) podsumowano niemal roczną działalność Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego (UCZP). O misji jednostki, założeniach pilotażu oraz dotychczasowych sukcesach mówili dyrektor SU Marcin Jędrychowski, medycy z Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży i przedstawiciele Centrum.
więcej o Marcin Jędrychowski: Psychiatria w naszym szpitalu ma się dobrze
osiągnięcie

Grant na kontynuację międzynarodowych studiów Europubhealth+

07.08.2019
Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM otrzymał kolejny grant agencji Unii Europejskiej EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency). Środki finansowe pozwolą na kontynuowanie w IZP międzynarodowych studiów magisterskich Europubhealth+ European Master in Public Health.
więcej o Grant na kontynuację międzynarodowych studiów Europubhealth+
nagrody

Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

07.08.2019
"Polakowi z wyboru, czyli szczęśliwemu Rosjaninowi nad Wisłą" autorstwa emerytowanego profesora UJ Aloszy Awdiejewa przyznano tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 17 października br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańskiej 1. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie.
więcej o Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

Pracujemy w rejonie jakże ważnym dla historii ludzkości [WYWIAD]

05.08.2019
Kiedy do południowego Lewantu przybyli Egipcjanie? Jakiej wody używali do produkcji cegieł mułowych? Jak przekonać miejscowych do wolnych niedziel? - z takimi zagadnieniami zmaga się od 6 lat misja archeologiczna Uniwersytetu Jagiellońskiego w Izraelu. Rozmowa z szefem krakowskiej ekipy prof. Krzysztofem Ciałowiczem i biorącym udział w badaniach dr. Marcinem Czarnowiczem.
więcej o Pracujemy w rejonie jakże ważnym dla historii ludzkości [WYWIAD]