Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

08.08.2019
W czwartek 8 sierpnia zmarł Stanisław Konturek - wybitny fizjolog, gastroenterolog, profesor Katedry Fizjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, były prorektor UJ i pierwszy dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM po jego powrocie w struktury najstarszej polskiej uczelni. W październiku skończyłby 88 lat.
więcej o Nie żyje były prorektor UJ profesor Stanisław Konturek

Marcin Jędrychowski: Psychiatria w naszym szpitalu ma się dobrze

08.08.2019
W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie (SU) podsumowano niemal roczną działalność Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Psychicznego (UCZP). O misji jednostki, założeniach pilotażu oraz dotychczasowych sukcesach mówili dyrektor SU Marcin Jędrychowski, medycy z Oddziału Klinicznego Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży i przedstawiciele Centrum.
więcej o Marcin Jędrychowski: Psychiatria w naszym szpitalu ma się dobrze
osiągnięcie

Grant na kontynuację międzynarodowych studiów Europubhealth+

07.08.2019
Instytut Zdrowia Publicznego UJ CM otrzymał kolejny grant agencji Unii Europejskiej EACEA (Education, Audiovisual and Culture Executive Agency). Środki finansowe pozwolą na kontynuowanie w IZP międzynarodowych studiów magisterskich Europubhealth+ European Master in Public Health.
więcej o Grant na kontynuację międzynarodowych studiów Europubhealth+
nagrody

Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

07.08.2019
"Polakowi z wyboru, czyli szczęśliwemu Rosjaninowi nad Wisłą" autorstwa emerytowanego profesora UJ Aloszy Awdiejewa przyznano tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 17 października br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" ul. Szczepańskiej 1. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie.
więcej o Profesor Alosza Awdiejew laureatem Krakowskiej Książki Miesiąca

Pracujemy w rejonie jakże ważnym dla historii ludzkości [WYWIAD]

05.08.2019
Kiedy do południowego Lewantu przybyli Egipcjanie? Jakiej wody używali do produkcji cegieł mułowych? Jak przekonać miejscowych do wolnych niedziel? - z takimi zagadnieniami zmaga się od 6 lat misja archeologiczna Uniwersytetu Jagiellońskiego w Izraelu. Rozmowa z szefem krakowskiej ekipy prof. Krzysztofem Ciałowiczem i biorącym udział w badaniach dr. Marcinem Czarnowiczem.
więcej o Pracujemy w rejonie jakże ważnym dla historii ludzkości [WYWIAD]

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj