Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii

14.03.2024
14 marca Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele islandzkiej dyplomacji: Hannes Heimisson - ambasador Islandii w Polsce, Ukrainie, Bułgarii i Rumunii z siedzibą w Warszawie oraz konsul generalny Janusz Kahl. Z dyplomatami w Collegium Novum spotkali się prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec oraz dziekan Wydziału Filologicznego UJ prof. Władysław Witalisz.
więcej o Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii
Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ

14.03.2024
Podczas uroczystej gali w Krakowie rozdano Małopolskie Orły "Wprost" - nagrody przyznawane wybitnym przedstawicielom biznesu i lokalnym instytucjom, które mają szczególny wpływ na rozwój Małopolski. W kategorii nauka uhonorowano prof. Andrzeja Szczerskiego z Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Instytucją regionu wybrano Szpital Uniwersytecki w Krakowie.
więcej o Orły "Wprost" dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ
W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

14.03.2024
Tylko przez dwa najbliższe tygodnie będzie można podziwiać wystawę manuskryptów muzycznych pochodzących ze zbiorów dawnej Pruskiej Biblioteki Państwowej w Berlinie oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Z okazji przypadającej 22 kwietnia trzechsetnej rocznicy urodzin wielkiego filozofa Immanuela Kanta tegoroczna wystawa, która towarzyszy 28. Wielkanocnemu Festiwalowi Ludwiga van Beethovena, zorganizowana została pod hasłem "Beethoven i filozofowie".
więcej o W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"
Między neuroróżnorodnością a terapią

14.03.2024
Czasopismo "Advances in Psychiatry and Neurology" (Postępy Psychiatrii i Neurologii) opublikowało artykuł, w którym naukowcy - prof. Przemysław Bąbel z Instytutu Psychologii UJ i prof. Paweł Ostaszewski z Instytutu Psychologii SWPS, przekonują, że w podejściu do osób ze spektrum autyzmu należy właściwie wyważyć stanowisko traktujące to zaburzenie za przejaw zróżnicowania rozwoju między ludźmi oraz racje przemawiające za tym, aby poddawać je terapii.
więcej o Między neuroróżnorodnością a terapią
Absolwenci WPiA UJ bezkonkurencyjni w raporcie resortu sprawiedliwości

13.03.2024
We wtorek 12 marca przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości spotkali się z dziekanami wydziałów prawa uczelni publicznych i niepublicznych, by omówić wyniki egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze, które odbyły się 30 września 2023 roku. Absolwenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) tradycyjnie nie mieli sobie równych. Ten sukces osiągają nieprzerwanie od 2006 roku.
więcej o Absolwenci WPiA UJ bezkonkurencyjni w raporcie resortu sprawiedliwości