Ambasador Rwandy odwiedza Uniwersytet Jagielloński
mobilna

Ambasador Rwandy odwiedza Uniwersytet Jagielloński

28.04.2022
28 kwietnia 2022 r. Uniwersytet Jagielloński odwiedził ambasador Rwandy w Polsce prof. Anastase Shyaka. Dyplomatę podjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Jacek Popiel wraz z prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorotą Malec oraz prorektorem UJ ds. Collegium Medicum UJ prof. Tomaszem Grodzickim. Wizyta ambasadora obejmowała również zwiedzanie muzeum uniwersyteckiego Collegium Maius.
więcej o Ambasador Rwandy odwiedza Uniwersytet Jagielloński
Członkowie europejskiej sieci uniwersytetów obradowali w Krakowie

27.04.2022
W dniach 25-26 kwietnia w sali im. Michała Bobrzyńskiego w Collegium Maius odbyło się spotkanie grupy roboczej dziekanów wydziałów społecznych i humanistycznych uniwersytetów stowarzyszonych w The Guild of European Research-Intensive Universities. Obrady otworzyła prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, a obecny na otwarciu był również prof. Stanisław Kistryn, który wprowadzał UJ do The Guild.
więcej o Członkowie europejskiej sieci uniwersytetów obradowali w Krakowie
Ranking CWUR: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią
mobilna

Ranking CWUR: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią

26.04.2022
Uniwersytet Jagielloński pozostaje najwyżej notowaną uczelnią z Polski w rankingu The Center for World University Rankings (CWUR). W zestawieniu ujęto 2000 szkół wyższych i instytutów z całego świata, w tym 40 polskich. Na czele rankingu niezmiennie od 11 lat Uniwersytet Harvarda.
więcej o Ranking CWUR: Uniwersytet Jagielloński najlepszą polską uczelnią
UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022
nagrody i wyróżnienia

UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022

25.04.2022
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbyła się kolejna edycja największego i najbardziej rzetelnego konkurs na kreatywną rekrutację szkoły wyższej w Polsce Genius Universitatis. Uniwersytet Jagielloński zdobył 2. miejsce w kategorii content marketing.
więcej o UJ z laurem w konkursie Genius Universitatis 2022
Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis
nagrody i wyróżnienia

Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis

25.04.2022
Prof. Bogusław Dopart oraz dr hab. Mateusz Antoniuk odznaczeni zostali brązowymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, którymi minister kultury i dziedzictwa narodowego honoruje osoby szczególnie wyróżniające się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.
więcej o Naukowcy z UJ odznaczeni medalami Gloria Artis