Lista wiadomości

Tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca dla dr Agnieszki Daukszy

21.10.2019
"Jaremianka. Biografia" dr Agnieszki Daukszy z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymała tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca Października. W konkursie, który w 1995 roku ustanowił Śródmiejski Ośrodek Kultury, nagradzani są autorzy krakowscy lub książki o Krakowie. Wręczenie nagrody połączone z wieczorem autorskim odbędzie się 7 listopada br. (godz. 18.00) w Klubie Dziennikarzy "Pod Gruszką" przy Bibliotece Kraków (ul. Szczepańska 1).
więcej o Tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca dla dr Agnieszki Daukszy
nagrody

Dr Olga Śmiechowicz laureatką Nagród Naukowych "Polityki"

21.10.2019
W ubiegłą niedzielę ogłoszono nazwiska laureatów 19. edycji Nagrody Naukowej "Polityki". Wśród pięciorga młodych, wybitnych i ambitnych naukowców - którzy otrzymali stypendia w wysokości 15 tys. zł. - jest dr Olga Śmiechowicz z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
więcej o Dr Olga Śmiechowicz laureatką Nagród Naukowych "Polityki"

Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM

21.10.2019
W Domu Lekarskim odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego im. prof. Marka Sycha. W tym roku wyróżnienie przyznano dr. Maciejowi Matyi z Wydziału Lekarskiego UJ CM za pracę doktorską "Retrospektywna analiza wyników badań kolonoskopowych w ramach programu badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego".
więcej o Towarzystwo Lekarskie Krakowskie nagrodziło badacza z UJ CM
uroczystość

19.10.2019
- 100 lat temu dokładnie w tym miejscu stał rektor UJ profesor Stanisław Estreicher i witał profesorów, studentów oraz Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego - mówił prof. Wojciech Nowak, rektor UJ, witając na stopniach Collegium Novum uczestników uroczystego pochodu, w którym szli m.in. profesorowie studenci, władze i przyjaciele Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
więcej o 100 lat AGH! Uniwersytet Jagielloński gratuluje jubileuszu Akademii Górniczo-Hutniczej
osiągnięcie

Ponad 4 mln zł na badania w ramach konkursu Beethoven Classic 3

17.10.2019
Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało wyniki 3. edycji konkursu Beethoven Classic na polsko-niemieckie projekty badawcze z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce oraz wybranych dyscyplin nauk ścisłych i technicznych. Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego na realizację 5 projektów otrzymają nieco ponad 4 mln zł.
więcej o Ponad 4 mln zł na badania w ramach konkursu Beethoven Classic 3