Lista wiadomości

nagrody mobilna

Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego

20.04.2021
Marcin Sroka, doktorant Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (WMiI UJ), otrzymał Nagrodę im. Kazimierza Kuratowskiego przyznawaną za osiągnięcia naukowe z matematyki osobom, które nie ukończyły 30 lat. Jury nagrodziło go za prace z analizy geometrycznej dotyczące istnienia i regularności rozwiązań kwaternionowego równania Monge’a-Ampére’a.
więcej o Matematyk z UJ laureatem Nagrody im. Kazimierza Kuratowskiego
osiągnięcie

20.04.2021
Podniesienie świadomości na temat zdrowia publicznego to główny cel akcji "This Is Public Health" prowadzonej w krajach europejskich od 2019 r., której sukces osiągnął zasięg globalny. W miniony weekend ogłoszono listę laureatów TIPH Global Grant Program, czyli 20 instytucji, których zadaniem będzie prowadzenie działań w ramach TIPH Global. Wśród nich jest Instytut Zdrowia Publicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ Collegium Medicum.
więcej o Instytut Zdrowia Publicznego UJ z grantem w ramach kampanii "This Is Public Health"
Ukazał się drugi numer miesięcznika "Konteksty"

20.04.2021
Po sukcesie premierowego numeru redakcja wydawanego przez Koło Naukowe Publicystyki Politycznej UJ miesięcznika powraca z nową dawką informacji i opinii. Tym razem tematem przewodnim jest monarchia. W magazynie można dowiedzieć się m.in. ile kosztuje monarchia, jaka jest przyszłość brytyjskiej rodziny królewskiej, czy monarchia może wrócić do Polski, a także o losie upadłych monarchii.
więcej o Ukazał się drugi numer miesięcznika "Konteksty"
Naukowcy z UJ badają ekstremofile

19.04.2021
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego we współpracy ze specjalistami z Chile badali mechanizm zapobiegający uszkodzeniom komórek w ekstremalnie niskich temperaturach i w warunkach suszy. Porosty występujące w rejonach polarnych, w tym porost Umbilicaria antarctica - znacząco spowalniają metabolizm, ale potrafią wznowić procesy życiowe, gdy zmienią się warunki środowiska.
więcej o Naukowcy z UJ badają ekstremofile
Absolwentka UJ autorką najlepszej pracy dyplomowej o lotnictwie
mobilna

Absolwentka UJ autorką najlepszej pracy dyplomowej o lotnictwie

19.04.2021
Monika Łukasik, absolwentka Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (WZiKS UJ), zdobyła główną nagrodę w kategorii prac magisterskich w pierwszym konkursie na najlepsze prace o tematyce dotyczącej lotnictwa pasażerskiego i transportu cargo. Organizatorem konkursu były Polskie Linie Lotnicze LOT.
więcej o Absolwentka UJ autorką najlepszej pracy dyplomowej o lotnictwie