Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Lista wiadomości

osiągnięcie mobilna

Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM

23.08.2019
Anna Dobrut i dr Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM zostali laureatami 10. edycji programu Lider Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zwycięskie projekty zakładają opracowanie innowacyjnego testu diagnostycznego do wykrywania antygenów wybranych gatunków bakterii wywołujących zapalenie wymion u bydła oraz trójwymiarowej wizualizacji poszczególnych sub-komponentów ludzkiego serca.
więcej o Znamy wyniki 10. programu Lider. Dwa granty dla badaczy z UJ CM
osiągnięcie

Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA

22.08.2019
W międzynarodowym konkursie CHIST-ERA Call 2018, który skupia się na technologiach informacyjnych oraz komunikacyjnych, wyłoniono 10 przedsięwzięć badawczych o łącznym budżecie prawie 9 milionów euro.
więcej o Naukowiec z UJ zrealizuje projekt nagrodzony w konkursie CHIST-ERA

Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu

20.08.2019
20 sierpnia 2019 r. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) opublikowało stanowisko w sprawie oświadczenia rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Andrzeja Lesickiego. Poniżej zamieszczamy jego treść.
więcej o Stanowisko Prezydium KRASP ws. oświadczenia rektora UAM w Poznaniu

Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki

20.08.2019
W poniedziałek Szpital Uniwersytecki w Krakowie (SU) opuściła następna dwójka z rodzeństwa sześcioraczków, które przyszły na świat przed trzema miesiącami. Wcześniej do domu w Tylmanowej trafiły Nela i Kaja. Do końca miesiąca na Oddziale Klinicznym Neonatologii SU pozostaną jeszcze dwie dziewczynki - Malwina i Zosia.
więcej o Sześcioraczki z Tylmanowej opuszczają Szpital Uniwersytecki
mobilna

ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

16.08.2019
W tegorocznej, siedemnastej edycji rankingu najlepszych szkół wyższych na świecie Academic Ranking of World Universities (ARWU), zwany również Listą Szanghajską, Uniwersytet Jagielloński awansował w stosunku do ubiegłorocznego zestawienia i uplasował się w grupie uniwersytetów sklasyfikowanych na miejscu 301-400. To najwyższy wynik wśród polskich uczelni. W tym samym zestawieniu Uniwersytet Warszawski zajął miejsce w przedziale 401-500.
więcej o ARWU: Uniwersytet Jagielloński najlepszą uczelnią w Polsce

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Znajdziesz nas tutaj