Lista wiadomości

Stanowisko KRASP ws. ustawy z 12 XII 2019

20.12.2019
Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wydało oświadczenie, w którym przedstawia swoje stanowisko w sprawie projektu ustawy z 12 grudnia 2019 roku o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych, ustawy o Sądzie Najwyższym oraz niektórych innych ustaw. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią poniżej.
więcej o Stanowisko KRASP ws. ustawy z 12 XII 2019

Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego z tytułami Symbol 2019

20.12.2019
Projekt mający na celu opracowanie innowacyjnej technologii przeciwdziałającej postępowi choroby zwyrodnieniowej stawów dr hab. Ewy Zuby-Surmy, prof. UJ, Grupa Fotokatalizy prof. Wojciecha Macyka oraz Wydział, Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej otrzymały tytuły Symbol 2019. To ogólnopolski medialny program promocyjny prowadzony od 9 lat przez redakcje "Monitora Rynkowego" i "Monitora Biznesu".
więcej o Naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego z tytułami Symbol 2019
mobilna

Doceniono prace licencjackie i magisterskie studentów WPiA UJ

19.12.2019
Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (UP RP) już po raz 17. nagrodził autorów najlepszych prac naukowych na temat własności intelektualnej. Wśród laureatów jest sześcioro studentów Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ). Uroczystość wręczenia dyplomów odbyła się w warszawskim kinie Iluzjon.
więcej o Doceniono prace licencjackie i magisterskie studentów WPiA UJ
osiągnięcie

Zespoły badawcze z UJ nagrodzone w międzynarodowym konkursie

19.12.2019
Narodowe Centrum Nauki poinformowało, że 2 zespoły badawcze z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ) znalazły się wśród laureatów konkursu organizowanego przez sieć JPND (EU Joint Programme - Neurodegenerative Disease Research).
więcej o Zespoły badawcze z UJ nagrodzone w międzynarodowym konkursie

Spotkanie opłatkowe społeczności akademickiej UJ [ZDJĘCIA]

18.12.2019
Kolędą "Wśród nocnej ciszy" rozpoczęło się przedświąteczne spotkanie środowiska akademickiego Krakowa. To wyjątkowe wydarzenie, które tradycyjnie odbyło się w auli Collegium Novum, od lat ma swoje stałe miejsce w kalendarzu najpiękniejszych uniwersyteckich uroczystości.
więcej o Spotkanie opłatkowe społeczności akademickiej UJ [ZDJĘCIA]