Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ
mobilna

Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ

25.04.2022
Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta opublikowała listę laureatów programu BioLAB 2022-23. Czternaścioro studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie roczny staż w renomowanych ośrodkach badawczych w Oklahomie, Chicago, Dallas i Charlottesville.
więcej o Roczne staże w Stanach Zjednoczonych dla kilkunastu studentów UJ
Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”
uroczystość

Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”

22.04.2022
21 kwietnia odbyła się uroczystość wręczenia srebrnego medalu „Plus Ratio Quam Vis” dr Alicji Adamczak, która uhonorowana została w uznaniu zasług na polu prawa własności intelektualnej, zarówno na gruncie naukowym, jak i w działalności publicznej. Wyróżnienie przyznano m. in. za działania rzecz rozwoju współpracy naukowej w zakresie prawa własności intelektualnej oraz podejmowanie inicjatyw legislacyjnych i promowanie rozwiązań prawnych w tej dziedzinie.
więcej o Dr Alicja Adamczak uhonorowana medalem „Plus Ratio Quam Vis”
relacja

22.04.2022
Wydział Historyczny UJ od początku eskalacji wojny w Ukrainie aktywnie włącza się w pomoc uchodźcom, dlatego 13 kwietnia w Instytucie Muzykologii zorganizowano koncert Ksenii Ahishevej, pianistki z Charkowa.
więcej o Od "Melodii" Skoryka do hymnu Ukrainy. Koncert Ksenii Ahishevej w Instytucie Muzykologii UJ
Wręczenie odznaczeń państwowych i Medali KEN pracownikom UJ
uroczystość

Wręczenie odznaczeń państwowych i Medali KEN pracownikom UJ

22.04.2022
20 kwietnia w Auditorium Maximum UJ odbyło się posiedzenie Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas którego pracownikom UJ wręczone zostały odznaczenia państwowe i Medale Komisji Edukacji Narodowej. Uhonorowane zostały osoby, które ze względu na pandemię wirusa SARS CoV-2 nie mogły odebrać przyznanych odznaczeń w 2020 roku.
więcej o Wręczenie odznaczeń państwowych i Medali KEN pracownikom UJ
Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym
osiągnięcie

Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym

19.04.2022
Na łamach prestiżowego czasopisma "Nature Communications" ukazała się praca pt. "An Intermetallic Molecular Nanomagnet with the Lanthanide Coordinated Only by Transition Metals" opublikowana przez dr. hab. Dawida Pinkowicza, prof. UJ, mgr. Michała Magotta i Marię Brzozowską z Zespołu Nieorganicznych Materiałów Molekularnych Wydziału Chemii UJ.
więcej o Naukowcy z UJ publikują wyniki badań nad nanomagnesem kwantowym