Miliony na zespoły badawcze, współpracę międzynarodową i pionierskie badania
osiągnięcie

Miliony na zespoły badawcze, współpracę międzynarodową i pionierskie badania

31.01.2017
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło we wtorek wyniki konkursów Maestro 8, Harmonia 8 i Sonata Bis 6, w których realizowane będą szeroko zakrojone badania, które wymagają współpracy większego grona uczonych. Na liście laureatów znalazło się 23 naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają łącznie ponad 35 mln zł na prowadzenie badań podstawowych.
więcej o Miliony na zespoły badawcze, współpracę międzynarodową i pionierskie badania
Doroczne posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

30.01.2017
W Uniwersytecie Jagiellońskim odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ. Kapituła, obradująca pod przewodnictwem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, dokonała wyboru laureatów spośród kandydatów nominowanych wcześniej przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze". Ich nazwiska zostaną podane w terminie późniejszym. Uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się 3 marca o godz. 12.00 w auli Collegium Novum.
więcej o Doroczne posiedzenie Kapituły Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ
Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ

30.01.2017
W ubiegłą niedzielę w bazylice oo. Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie odbył się Tradycyjny Koncert Kolęd i Pastorałek, podczas którego wspólnie wystąpiły Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Chór Cecyliański. W trakcie wydarzenia wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie przeprowadzili kwestę przeznaczoną w całości na rzecz swoich podopiecznych.
więcej o Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ
WUM popiera apel UJ o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce

27.01.2017
W poniedziałek 23 stycznia br. Senat Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) pozytywnie zaopiniował wniosek o poparcie Uchwały nr 1/2017 Senatu Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie poszanowania ładu demokratycznego w Polsce, która została przyjęta na posiedzeniu w pierwszej połowie miesiąca w Librarii Collegium Maius.
więcej o WUM popiera apel UJ o poszanowanie ładu demokratycznego w Polsce
Ambasador Izraela z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Izraela z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

27.01.2017
W dniach 26-27 stycznia 2017 r. Uniwersytet Jagielloński gościł ambasador Izraela w Polsce Annę Azari.
więcej o Ambasador Izraela z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim