Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka
kamionka

Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka

24.05.2024
Komisja Międzyzakładowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Uniwersytecie Jagiellońskim wydała oświadczenie w związku z rozwojem sytuacji związanej ze strajkiem, który trwa od 18 maja br. w Domu Studenckim Kamionka.
więcej o Oświadczenie OZZ IP przy UJ w sprawie DS Kamionka
Wykład prezydenta Cypru w Uniwersytecie Jagiellońskim

24.05.2024
24 maja w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli prezydent Republiki Cypryjskiej Nikos Christodoulides wraz z małżonką Philippą Karserą. W ramach wizyty głowa państwa spotkała się z władzami Uniwersytetu, a także wygłosiła wykład dla słuchaczy zgromadzonych w auli Collegium Novum.
więcej o Wykład prezydenta Cypru w Uniwersytecie Jagiellońskim
Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych

24.05.2024
W piątek 24 maja Narodowe Centrum Nauki (NCN) opublikowało listy rankingowe konkursów OPUS 26 i SONATA 19. Finansowanie otrzymało 17 projektów zgłoszonych przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 24, które znalazły się liście rezerwowej. Zwiększenie liczby grantów było możliwe dzięki podwyższeniu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego budżetu Centrum o 200 mln złotych.
więcej o Naukowcy UJ otrzymają ponad 73 mln zł na realizację badań podstawowych
Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza

24.05.2024
Wielkim sukcesem zakończył się udział studentów Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w LXVII edycji konkursu im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki, w którym zdobyli aż trzy nagrody oraz siedem wyróżnień. Konkurs jest organizowany od 1957 r. przez Toruński Oddział Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
więcej o Studenci WMiI UJ triumfatorami konkursu im. Józefa Marcinkiewicza
Poznaliśmy werdykt jury 9. plebiscytu Mądra Książka Roku

23.05.2024
"Chłopki. Opowieść o naszych babkach", "Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki", "Bebechy czyli ciało człowieka pod lupą" oraz "Historia naturalna przyszłości. Co prawa przyrody mówią o losie człowieka" - to tytuły, które zostały wybrane Mądrymi Książkami Roku 2023. Tegorocznych zwycięzców ogłoszono podczas gali wręczenia nagród, która odbyła się 23 maja w ramach Copernicus Festival.
więcej o Poznaliśmy werdykt jury 9. plebiscytu Mądra Książka Roku