Uniwersytecki synchrotron jedną z lokomotyw Małopolski

22.03.2016
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski (SGiPM) po raz 16. wyłoniło zdobywców tytułu Lider Małopolski. Wyróżnienie to przyznawane jest najważniejszym inicjatywom, spektakularnym dokonaniom oraz ważnym gospodarczo i społecznie inwestycjom, które wpływają na rozwój regionu. Za budowę Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS nagrodzono Uniwersytet Jagielloński.
więcej o Uniwersytecki synchrotron jedną z lokomotyw Małopolski
Prof. Walery Pisarek i Olga Ziopaja nagrodzeni przez "Gazetę Krakowską"

22.03.2016
Emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego Walery Pisarek i studentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UJ Olga Ziopaja zostali tegorocznymi laureatami plebiscytu Człowiek Roku 2015. "Gazeta Krakowska" od prawie ćwierćwiecza honoruje tymi tytułami wybitnych Małopolan. Uroczysta gala, w której uczestniczył rektor UJ prof. Wojciech Nowak, odbyła się 21 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki.
więcej o Prof. Walery Pisarek i Olga Ziopaja nagrodzeni przez "Gazetę Krakowską"
Tłumy licealistów na dniu otwartym Wydziału Matematyki i Informatyki
relacja

Tłumy licealistów na dniu otwartym Wydziału Matematyki i Informatyki

21.03.2016
16 marca siedziba Wydziału Matematyki i Informatyki przy ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 6 pękała w szwach, a to za sprawą Dnia Wydziału organizowanego w tym roku już po raz ósmy.
więcej o Tłumy licealistów na dniu otwartym Wydziału Matematyki i Informatyki
Ambasador Japonii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
wizyta

Ambasador Japonii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim

21.03.2016
21 marca 2016 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Japonii w Polsce Shigeo Matsutomi. Dyplomacie towarzyszyły jego małżonka Kaori Matsutomi oraz radczyni ambasady Megumi Osugi.
więcej o Ambasador Japonii z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim
Być jak Albert Einstein. Historia prof. Leopolda Infelda.

21.03.2016
Sto lat temu, 20 marca 1916 roku Albert Einstein opublikował ogólną teorię względności, odmieniając dotychczasową wiedzę o czasie, przestrzeni i grawitacji, która w nowym ujęciu jest skutkiem zakrzywienia czasoprzestrzeni przez materię.
więcej o Być jak Albert Einstein. Historia prof. Leopolda Infelda.